Nie będzie przeliczenia głosów w okręgu wyborczym nr 75

Opublikowano: 30.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1409

Sąd Najwyższy pozostawił protest bez żadnego biegu, ponieważ nie zawierał on „zarzutów naruszenia prawa, o których mowa w art. 82 Kodeksu wyborczego” – czytamy w opublikowanym stanowisku w sprawie protestu wyborczego złożonego przez PiS.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło protest wyborczy w sprawie wyborów do Senatu w okręgu nr 75. Obejmuje on Katowice, a dokładnie obszar powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz miast na prawach powiatu Mysłowic i Tychów. Kandydat Kaczyńskiego Czesław Ryszka przegrał tam z przedstawicielką SLD Gabrielą Morawską-Stanecką 2349 głosami.

Już wcześniej w tej sprawie głos zabrała Państwowa Komisja Wyborcza. Wydała opinię uznając zarzuty, ujęte w proteście PiS za bezpodstawne. Nie stanowią przesłanki do zarządzenia ponownego liczenia głosów. 29 października Sąd Najwyższy wydał w sprawie tego protestu postanowienie; również nie dopatrzył się przekonywających argumentów do wszczęcia procedury ponownego liczenia głosów. W tzw. trójkowym składzie sędziowie, po niejawnym posiedzeniu, pozostawili protest wyborczy PiS bez dalszego biegu.

„Wnoszący w imieniu Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość protest nie wskazał żadnej, chociażby jednej okoliczności, który uprawdopodobniałaby istnienie nieprawidłowości podczas głosowania, czy kwalifikowania głosów jako nieważnych, jak też ustalania wyników głosowania w okręgu wyborczym nr 75 w wyborach do Senatu. Nie wskazano także dowodów na okoliczność istnienia nieprawidłowości w ustalaniu liczby głosów” – napisali sędziowie.

Warto dodać, że był to pierwszy z protestów PiS, który został rozpatrzony przez sędziów z Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.

Autorstwo: Bojan Stanisławski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.