Nie będzie choinki w ratuszu, bo przyjadą muzułmanie

Opublikowano: 23.12.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 308

Urzędnicy z włoskiego miasta Bolzano nakazali usunąć tradycyjnie udekorowaną choinkę, którą postawiono w ratuszu. Działanie to podjęto z obawy, że świąteczne dekoracje „mogłyby zranić uczucia lub obrazić” grupy muzułmanów, która ma przybyć z wizytą.

Organizacja Veterani dello Sport przystroiła ratusz z okazji ceremonii wyboru sportowca roku, a po uroczystości zdecydowano zostawić dekoracje, żeby cieszyły innych.

W dzień po ceremonii organizacja otrzymała telefon z prośbą o zabranie choinki i pozostałych dekoracji świątecznych. Prośbę uzasadniono spodziewanym przyjazdem delegacji związku muzułmanów, których dekoracje bożonarodzeniowe „mogłyby obrazić, lub zranić ich uczucia”.

Niektórzy członkowie władz miejskich sprzeciwili się całej akcji. „Nadal musimy mieć odwagę, żeby okazywać oburzenie” – powiedział Allessandro Urzì z konserwatywnej partii L’alto Adige nel Cuore, działającej w Południowym Tyrolu.

Bolzano, liczące około 100 tysięcy mieszkańców, jest w tym okresie dosłownie zanurzone w bożonarodzeniowej atmosferze. Trwa tam tradycyjny jarmark, największy w kraju. W sprzedaży są zarówno choinki, jak i inne typowo chrześcijańskie dekoracje, symbole i potrawy, udekorowane są sklepy. Strona internetowa miasta opisuje wiele hołubionych przez mieszkańców atrakcji festiwalowych, które powstały ponad dwie dekady temu: „Narodzenie Pańskie wraca pod choinką w postaci prawdziwie rustykalnej, w stylu alpejskim: Święta Rodzina z wołem i osiołkiem wewnątrz miniaturowej stajenki”.

Jeśli odwiedzający muzułmanie nie zasłonią sobie oczu w drodze do ratusza w Bolzano, bez wątpienia będą tak czy inaczej wystawieni na widoki, dźwięki i zapachy Bożego Narodzenia.

Autorstwo: TiCa
Na podstawie: Lifezette.com
Źródło: Euroislam.pl

SPROSTOWANIE

Powyższa informacja jest przekłamana ideologicznie. Według BBC, jak informuje nasz użytkownik Hersoryk, władze miejskie w Bolzano użyczają organizacjom społecznym pomieszczeń ratusza na różne funkcje i uroczystości. Organizacja weteranów sportu zorganizowała w jednym z nich imprezę świąteczną i udekorowała je na tę okazję atrapą choinki wykonaną z 30 kawałków zielonej tektury. Na drugi dzień rano rada miejska poprosiła organizatorów o posprzątanie sali i przywrócenie jej do stanu początkowego sprzed imprezy, zgodnie zasadami użytkowania pomieszczeń. Zbiegiem okoliczności to samo pomieszczenie zarezerwowało w późniejszym terminie stowarzyszenie muzułmanów. Rzeczniczka Rady Miejskiej Bolzano mówi: „Usunięcie dekoracji nie miało żadnego związku z muzułmanami… Pomieszczenie jest wciąż w użyciu przez różne organizacje, gdyby nie nakaz sprzątania można sobie tylko wyobrazić, jak by wyglądało po 6 miesiącach… Dekoracje świąteczne w całym mieście powinny położyć kres głupim plotkom… Bolzano wydaje corocznie 200 tys. euro na choinki i dekoracje… Głoszenie, że Rada miałaby usunąć, czy nakazać usunięcie choinki z pomieszczenie użyteczności publicznej, z przesadnego poszanowania innych kultur jest śmiechu warte!”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cami
Użytkownik
Cami

a juz myslalem ze chodzi o ratusz HGW – i ze juz calkiem na glowe upadla kobiecina :(

Herstoryk
Gość
Herstoryk

Jeszcze jeden “fejk”/fałszywka, post-prawda, judzenie i szczucie!

Wklepanie “bolzano christmas tree remove” w wyszukiwarkę wyświetla listę hejterskich witryn islamofobicznych, toczących pianę nad najnowszą sensancją – voiceofeurope.com, pamelageller.com, jihadwatch.com, no i oczywiście euroislam.
O charakterze, sponsorach i wiarygodności tych “źródeł” można przeczytać tu http://mediumpubliczne.pl/2016/10/propaganda-nienawisci-analiza-ksztaltowania-opinii-spoleczenstw-zachodu-czesc-1/ i tu http://mediumpubliczne.pl/2016/10/propaganda-nienawisci-analiza-ksztaltowania-opinii-spoleczenstw-zachodu-czesc-2-eksperci/
Towarzyszy im chór wciąż bardziej ksenofobicznych komentarzy w mediach społecznych, rozdymających – jak wiejskie plotki, rozmiar i charakter sprawy.

Tymczasem, jak podaje BBC – http://www.bbc.com/news/uk-42425627, władze miejskie w Bolzano użyczają organizacjom społecznym pomieszczeń ratusza na różne funkcje i uroczystości. Organizacja weteranów sportu zorganizowała w jednym z nich imprezę świąteczną i udekorowała je NA TĄ OKAZJĘ atrapą choinki z 30 kawałków zielonej tektury. Na drugi dzień rano rada miejska poprosiła ich by usunęli dekorację, zgodnie zasadami użytkowania pomieszczeń, które użytkownicy muszą posprzątać i przywrócić do stanu przed imprezą. Zbiegiem okoliczności, ten właśnie pokój zarezerwowało następnie stowarzyszenie muzułmanów. I tyle!
Rzeczniczka Rady Miejskiej Bolzano:
“Usunięcie dekoracji nie miało żadnego związku z muzułmanami…..Pomieszczenie jest wciąż w użyciu przez różne organizacje, gdyby nie nakaz sprzątania można sobie tylko wyobrazić, jak by wyglądało po 6 miesiącach….. Dekoracje świąteczne w całym mieście powinny położyć kres głupim plotkom…Bolzano wydaje corocznie 200 tys. euro na choinki i dekoracje….Głoszenie, że Rada miałaby usunąć, czy nakazać usunięcie choinki z pomieszczenie użyteczności publicznej, z przesadnego poszanowania innych kultur jest śmiechu warte!”

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Sprostowanie o propagandowym i kłamliwym charakterze wszystkiego co publikuje euroislam jest również zasadne.