Nie będzie centrum wczesnego ostrzegania przeciwrakietowego

Opublikowano: 16.06.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 621

CZECHY. Po spotkaniu z amerykańskim wiceministrem obrony Williamem Lynnem czeski minister obrony Alexandr Vondra oświadczył, że w Czechach nie powstanie centrum wczesnego ostrzegania przeciwrakietowego.

Jeszcze w lipcu mówiło się, że ośrodek do zbierania i analizowania informacji z satelitów stanie w Pradze do końca 2010 r. Miał on wykrywać rakiety, których celem byłoby terytorium państw Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego. Stany Zjednoczone zmieniły jednak swoje plany i chciały włączenia całego systemu do struktur NATO.

Vondra do niedawna był jednym z najgorętszych orędowników rozmieszczenia na terytorium Czech i Polski elementów tarczy antyrakietowej. W ubiegłym tygodniu w Brukseli plany budowy amerykańskiego centrum określił on jako nagrodę pocieszenia.

Opracowanie: Piotr Kuligowski
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.