Niderlandzka policja coraz brutalniejsza wobec rolników

Opublikowano: 07.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1234

Policja wyraźnie przeszła do kontrofensywy i próbuje utrudniać holenderskim rolnikom organizowanie protestów przeciwko polityce klimatycznej rządu Marka Rutte. We wtorek wieczorem funkcjonariusze oddali strzały w kierunku nastoletniego demonstranta, a poza tym w wielu miejscach dokonała aresztowań wśród farmerów.

Policjanci otworzyli ogień do jednego z ciągników jadących na protest pod miastem Heerenveen. Sama policja twierdzi, że kierowca miał stworzyć zagrożenie, bo chciał wjechać w funkcjonariuszy i ich radiowozy. Ostatecznie do aresztu trafił 16-latek wjeżdżający na autostradę, zaś na jego ciągniku stwierdzono ślady po kuli.

Obecnie sprawę w swoim wewnętrznym dochodzeniu badają sami policjanci. To bowiem standardowa procedura, gdy dochodzi do użycia broni w czasie interwencji. Krytycy policji zauważają natomiast, że nastolatek nie zrobił niczego niezgodnego z prawem, a sami funkcjonariusze celowali w kabinę ciągnika zamiast w opony.

Poza 16-latkiem do aresztu po proteście na drodze pod Heerenveen trafiły jeszcze dwie inne osoby. Wszyscy trzej zatrzymani są oskarżani o usiłowanie zabójstwa policjantów próbujących zapobiec rolniczemu protestowi.

Funkcjonariusze dokonali również aresztowań ośmiu uczestników ubiegłotygodniowego protestu pod domem minister ds. azotu Christianne van der Wal. Brali oni udział w przełamaniu policyjnej blokady przed domem liberalnej polityk, a także w wylewaniu na jej posesję obornika.

Na podstawie: DutchNews.nl, NlTimes.nl
Źródło: Autonom.pl

11

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. andi170 07.07.2022 12:45

    I to jest ta wolność i demokracja w wydaniu zachodnich krajów🤣 reżim i zamordyzm ot ich świat chory,zdewiaciały,bez wartości!!!!

  2. replikant3d 07.07.2022 19:46

    Tak…i ,,ekspresem,, zmierza w naszym kierunku..

  3. donkey 11.07.2022 18:32

    Bo demokracja jest dopóki ludzie się nie zbuntują. Wtedy się okazuje, że to lipa co doskonale pokazały bandyckie władze Kanady.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.