Niderlandzcy rolnicy protestują przeciw ograniczeniu produkcji

Opublikowano: 01.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1144

Od kilku dni rolnicy w Niderlandach organizują masowe protesty przeciwko decyzjom tamtejszych polityków. Parlament zdecydował się bowiem przegłosować zmiany w prawie dotyczące ograniczenia emisji dwutlenku węgla, co najprawdopodobniej zmusi wielu producentów do zaprzestania działalności.

Demonstracje z nieodłącznym udziałem ciągników przybierają na sile. Dodatkowo są coraz bardziej gwałtowne. Jak dotąd policja zatrzymała 11 rolników oskarżanych o agresywne zachowanie, a w środę wieczorem zatrzymała farmerów zmierzających w stronę posterunku policji w Apeldoorn, gdzie przetrzymywana jest część aresztowanych osób.

Ostatnich aresztowań funkcjonariusze dokonali po proteście pod domem minister Christianne van der Wal z liberalnej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD). Jest ona bowiem oskarżana przez rolników o nieradzenie sobie z problemem zanieczyszczeń azotem.

Największa demonstracja miała miejsce w ubiegłym tygodniu, gdy w rolniczym centrum Niderlandów zebrało się blisko 40 tys. osób. Kolejne protesty polegały natomiast na blokowaniu autostrad oraz pikietowaniu urzędów administracji publicznej.

Protesty producentów rolnych w Niderlandach są związane z rządowym planem redukcji zanieczyszczeń powietrza, przegłosowanym we wtorek przez parlament. W jego ramach państwo zamierza do 2030 roku obniżyć wytwarzanie azotu i amoniaku o przynajmniej 50 proc. W ten sposób władze zamierzają realizować założenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Powyższe rozwiązania są jednak nie do przyjęcia dla tamtejszych rolników. Zwłaszcza, że rządzący nie ukrywają, iż farmerzy będą musieli dostosować się do nowych wymagań, albo będą zmuszeni do zamknięcia swojej działalności.

Farmerzy uważają się za grupę najbardziej pokrzywdzoną przez „Europejski Zielony Ład”, bo inne branże nie podlegają tak daleko posuniętym ograniczeniom. Ponadto niderlandzcy politycy nie przedstawiają przed nimi żadnych konkretnych perspektyw na przyszłość.

Na podstawie: Dutchnews.nl, ABCNews.go.com
Źródło: Autonom.pl

4

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 01.07.2022 12:17

    Globaliści chcą zmian, ale nie proponują żadnych alternatyw dla rolników. Pewnie chcą wykosić rolnictwo po to by sami mogli sprzedawać te niezdrowe robaki se swoich hodowli.

  2. Wojna INFO 04.07.2022 13:05

    Jak im “przypadkiem” zniszczą ciągnik za setki tysięcy kredytu to może w końcu zmądrzeją.
    Jak można na protest jechać cenowym odpowiednikiem Porche?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.