Niderlandy rozważają wywłaszczenie rolników

Opublikowano: 07.09.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2241

Holendrzy rozważają przymusowe wywłaszczenie rolników. W Niderlandach dyskutowany jest obecnie pomysł wywłaszczenia rolników w celu szybkiego rozwiązania tzw. kryzysu azotowego.

Tak zwany kryzys azotowy w Niderlandach rozpoczął się formalnie w 2019 r. po tym, jak holenderskie władze zdecydowały, że ​​robi się zbyt mało, aby zmniejszyć napływ azotu do gleby. Od 1 lipca bieżącego roku obowiązuje już nowe prawo azotowe, zgodnie z którym do 2030 r. przyroda cierpiąca z powodu nadmiaru tego pierwiastka musi być ponownie w dobrym stanie.

W opinii niderlandzkich rządowych ekspertów, aby to osiągnąć rolnicy powinni oddawać grunty rolne, zwłaszcza w sąsiedztwie zagrożonych rezerwatów przyrody. Zdaniem specjalistów tylko wywłaszczenia mogą szybko pomóc wyjść z kryzysu azotowego. Ich zdaniem odbieranie gruntów może być głównym środkiem, który pozwoli rozwiązać ten problem.

Niderlandzcy decydenci zdają sobie sprawę, że wywłaszczenie rolników może trwać dziesiątki lat i jest bardzo kosztownym narzędziem zarządzania rolnictwem dla rządu holenderskiego. Związki zawodowe farmerów z Holandii stoją na stanowisku, że pola powinny być raczej wykupywane na zasadzie dobrowolności, a wywłaszczenia nie są odpowiednim środkiem przeciwdziałania nadmiernego użycia nawozów.

Rolnictwo znalazło się ostatnio na celowniku konstruktorów nowej nienormalności zarysowanej w ONZowskiej Agendzie 2030. Widać wyraźnie, że rozpoczęto już atak. Świadczy o tym walka z produkcją zwierzęcą. Usiłowanie do zniechęcania ludzi do spożywania mięsa czy to poprzez wzrost podatków za nie ale też poprzez gnębienie rolników. Każda gałąź gospodarki rolnej ma swojego „covidka” – drobiarze mają ptasią grypę, producenci wieprzowiny mają ASF a wytwórcy wołowiny mają chorobę Creutzfeldta-Jakoba.

Walka z rolnictwem oznacza, że żywność będzie coraz droższa, bo będzie jej coraz mniej. Mięso stanie się przysmakiem dla bogaczy, a zwykli ludzie będą musieli jeść robaki, co nam zresztą otwarcie przepowiadają konstruktorzy nowego porządku świata ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Zdjęcie: ales_kartal (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Komzar 07.09.2021 10:45

    To troszkę daleko leży od prawdy.
    Około roku temu w Holandii sąd przyznał rację organizacjom publicznym, że w państwie zostało za mało terenów zalesionych. Tym samym wydał wyrok, wiążący rząd tego kraju, by w najbliższych latach zwiększył ten obszar. W takiej sytuacji nie ma innego wyjścia jak zmienić pola na lasy i jest to wola obywateli.

  2. Cami 07.09.2021 11:59

    ale las nie musi byc panstwowy ale moze byc prywatny przeciez, wiec po co wywlaszczanie?

  3. Komzar 07.09.2021 16:20

    @Cami, jak by właściciele gruntów zgodzili się na sadzenie to pewnie by wystarczyło. Detali nie znam.

  4. george 09.09.2021 00:22

    @Komzar To twój komentarz jest daleki od prawdy. Jest dokładnie tak jak podaje artykuł. Nadmiar azotu jest pretekstem dla agendy 2030 a nie żadne lasy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.