NHS ujawnił, że odwołano dziesiątki tysięcy operacji

Opublikowano: 05.11.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1169

Brytyjska służba zdrowia ujawniła niepokojące dane, pokazujące, że z powodu braku odpowiedniego personelu oraz z powodu wad sprzętu medycznego, odwołano operacje dziesiątek tysięcy ludzi w ciągu ostatnich dwóch lat.

Jak podaje dziennik „The Guardian”, liczba operacji odwołanych przez szpitale NHS z przyczyn innych niż kliniczne o prawie jedną trzecią (32 proc.) w ciągu ostatnich dwóch lat. Według ujawnionych danych w 2018 roku anulowano prawie 4000 zabiegów więcej niż w roku 2016. Z kolei aż 79 000 operacji, które miały zostać anulowane w ubiegłym roku, co piąta (20 proc.) zostało odwołanych z powodu braku odpowiedniego personelu lub z powodu awarii sprzętu medycznego.

Dane pokazują zatem, że brytyjska służba zdrowia ma wciąż poważny problem ze zbyt małą liczbą pracowników i brakiem chętnych na wolne etaty w szpitalach. W zeszłym roku NHS poinformował, że brakuje aż 100 000 pracowników, w tym 10 000 lekarzy i 35 000 pielęgniarek.

Drugim problemem, który widać na podstawie ujawnionych danych, jest awaryjność sprzętu medycznego. Według szacunków przeprowadzonych przez organizację Nuffield Trust, naprawa obecnego sprzętu, którym dysponuje NHS, kosztowałaby 6 miliardów funtów.

W sierpniu Boris Johnson zobowiązał się do przekazania dodatkowych 350 mln funtów z funduszy rządowych na NHS, wynoszącego 1,8 miliarda funtów, w celu m.in. zakupu nowego sprzętu. Opozycja krytykuje jednak rząd, twierdząc, że pomoc dla służby zdrowia nie jest wystarczająca.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.