NHS testuje cierpliwość pacjentów

Opublikowano: 20.08.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 412

Rosną kolejki w ramach National Health Service (NHS). Dane opublikowane przez Department of Health pokazują, że odsetek osób czekających powyżej 6 miesięcy na zabieg wzrósł w ciągu roku o 61 proc. – informuje „Guardian”.

Obecnie dłużej niż pół roku na leczenie czeka niemal 12 tys. pacjentów. Dwanaście miesięcy wcześniej było to tylko nieco ponad 7 tys.

Istnieje groźba, że coraz większa liczba osób będzie zwracać się do sądów z roszczeniami skierowanymi przeciwko placówkom NHS-u. Brytyjskie prawo gwarantuje pacjentom badanie specjalistyczne w ciągu 18 tygodni od momentu otrzymania skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

Statystyki pokazują, że aż 31 tys. osób czekało dłużej niż ustawowe 18 tygodni. Department of Health wskazuje, że placówki NHSu spełniają wymogi prawne w 90 proc. przypadków. Minister zdrowia, Simon Burns, zapewnia, że z publiczną służbą zdrowia nie jest źle – Średni czas oczekiwania jest niski i utrzymuje się na stałym poziomie. Znakomita większość pacjentów wciąż otrzymuje usługę medyczną w ciągu ustawowych 18 tygodni.

W trakcie ostatnich tygodni pojawiło się wiele raportów, które wskazują na problemy NHS-u z zagwarantowaniem sprawnej opieki medycznej. W sierpniu m.in. ujawniono, że odsetek osób czekających ponad cztery godziny na przyjęcie po wypadku w szpitalnych oddziałach Accident & Emergency podwoiła się w ostatnim roku.

W najbliższych czterech latach budżet, NHS-u czeka redukcja o 20 mld funtów. Cięcia budżetowe stawiają olbrzymie wyzwania przed dyrektorami i menedżerami szpitali, którzy przewidują wielkie trudności z zapewnieniem odpowiednich standardów usług medycznych.

Opracowanie: GF
Źródło: eLondyn


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. dinozaur 20.08.2011 20:22

    a tymczasem ludzi przybywa, nie tajemnica jest ze Uk bedzie najliczniejsza populacja w niedalekiej przyszlosci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.