Pozwali UE ws. tajnych wiadomości Pfizera i Von der Leyen

Opublikowano: 15.02.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4274

Wiadomości z telefonu komórkowego mogą rzucić światło na transakcje dotyczące zakupu wartych miliardy euro surowic przeciwko COVID-19.

Gazeta „New York Times” zmierzy się z unijnymi prawnikami w sądzie najwyższym, argumentując, że Komisja Europejska ma prawny obowiązek publikowania wiadomości, które mogą zawierać informacje o transakcjach zakupu dawek wartych miliardy euro. Sprawa została złożona 25 stycznia i opublikowana w poniedziałek w rejestrze publicznym Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, ale żadne szczegóły nie są jeszcze dostępne online.

Sprawa ta jest następstwem dochodzenia przeprowadzonego w styczniu 2022 roku przez Europejską Rzecznik Praw Obywatelskich Emily O’Reilly, która stwierdziła „niewłaściwe postępowanie” podczas podejmowanych przez Komisję prób wstępnego odzyskania wiadomości tekstowych, w następstwie wniosku o dostęp publiczny złożonego przez dziennikarza netzpolitik.org Alexandra Fantę. W wyniku dochodzenia Rzecznika Praw Obywatelskich stwierdzono, że Komisja nie zwróciła się jednoznacznie do personalnego biura prezydenta o przeszukanie wiadomości tekstowych.

W odpowiedzi Věra Jourová, komisarz UE ds. wartości i przejrzystości, stwierdziła, że wiadomości tekstowe prawdopodobnie zostały usunięte ze względu na ich „efemeryczny i krótkotrwały charakter”.

Na podstawie: Politico.eu
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 15.02.2023 17:39

    ,,Zamiatanie,, pod dywan trwa…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.