Neurochip niesie za sobą nieprzewidywalne konsekwencje

Opublikowano: 01.02.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2230

Miniaturowe urządzenie firmy Neuralink ma na celu złagodzenie niektórych problemów zdrowotnych, takich jak umożliwienie sparaliżowanym osobom wykorzystywania aktywności mózgu do kontrolowania różnych urządzeń.

W zeszłym tygodniu pojawiły się wiadomości, że Neuralink już przygotowuje się do rozpoczęcia badań na ludziach. Zaniepokojeni naukowcy wydali surowe ostrzeżenie po wypuszczeniu implantów mózgowych Elona Muska. Dotychczas implant mózgowy był testowany na małpach i świniach. Jeśli się powiedzie, chip pozwoli sparaliżowanym ludziom kontrolować swoje komputery i urządzenia mobilne za pomocą aktywności mózgu.

Jednak Elon Musk przedstawił już swoją wizję tego, jak ludzie mogą osiągnąć „symbiozę” ze sztuczną inteligencją, aby nadążyć za maszynami. Urządzenie może pozwolić ludziom kontrolować komputery za pomocą swoich myśli. Niektórzy eksperci są bardzo zaniepokojeni tym, czy społeczeństwo jest gotowe połączyć ludzki mózg i technologię.

Dr L. Sid Johnson, profesor nadzwyczajny w Centrum Bioetyki i Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie Medycznym, powiedział: „To bardzo niszowe produkty, jeśli tak naprawdę mówimy o programowaniu tylko dla osób sparaliżowanych, rynek jest mały, a urządzenia drogie. Jeśli ostatecznym celem jest wykorzystanie danych uzyskanych z mózgu dla innych urządzeń lub wykorzystanie tych urządzeń do innych celów, takich jak prowadzenie samochodu, prowadzenie Tesli, rynek mógłby być znacznie większy, ale wtedy wszyscy ludzie z prawdziwymi potrzebami będą wykorzystywani do badania ryzyka dla zysku komercyjnego”.

Carol Kreitmeier, adiunkt historii medycznej i bioetyki na Uniwersytecie Wisconsin-Madison, obawia się, że jeśli coś pójdzie nie tak, nie będziemy mieli technologii do usunięcia urządzenia lub naprawy uszkodzeń. Istnieją również obawy dotyczące „ścisłości kontroli” ze strony tych, którzy będą śledzić próby Neuralink.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Murphy 01.02.2022 15:19

    Ciekawe czy wzięli pod uwagę wprowadzenie zabezpieczeń dla osób śpiących?

  2. pikpok 01.02.2022 17:16

    I wszyscy będą lunatykować. Dziś już znają tak dobrze mózg, że potrafią go i nasz organizm “oszukiwać”.

  3. bogdzio 02.02.2022 17:15

    Kiedyś lekarze próbowali szczepionki najpierw na sobie, to niech sobie pan Eloni Muzg wypróbuje tego czipa najpierw na sobie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.