Neuralink czyli czip w mózgu człowieka i kolejne wielkie projekty Elona Muska

Opublikowano: 02.08.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 315

Ostatnie zapowiedzi Elona Muska zszokowały ludzi, bowiem trudno nie być zdziwionym kiedy słyszy się o śmiałych planach wszczepiania ludziom chipów do mózgu, które umożliwią bezprzewodowe słuchanie muzyki bez konieczności używania słuchawek. Część fanów nowinek technologicznych jest wręcz zachwycona nowym pomysłem.

Uważają, że słuchanie muzyki w naszej głowie będzie bardzo komfortowe i wygodne a dodatkowo słuchaną muzyką nikomu z otoczenia nie będziemy przeszkadzać. Inni użytkownicy wyraźnie zaznaczyli, że krok w stronę chipów w mózgu będzie krokiem ku zagładzie ludzkości. 22 Lipca media z całego świata obiegła informacja o nowym planie Muska.

Wówczas dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat tajemniczego startupu o nazwie Neuralink, którego główną misją jest opracowanie interfejsu na linii mózg – komputer, który będzie zdolny do symbiozy między człowiekiem a komputerem.

Dnia 28 sierpnia na zaplanowanej na ten czas konferencji przedstawione zostaną dalsze szczegóły dotyczące prac nad rozwojem programu. W drugiej połowie lipca Elon Musk zapowiedział, że implanty mózgowe opracowane przez jego startup Neuralink będą w stanie odtwarzać muzykę bezpośrednio w mózgu człowieka.

Idąc dalej, Musk potwierdził również, że jego czipy będą posiadały unikalną możliwość selektywnego stymulowania odpowiednich obszarów mózgu celem wydzielania hormonów, między innymi oksytocyny oraz serotoniny. Inne pomysły Elona Muska są równie szalone. Niekiedy pochodzący z RPA multimiliarder brzmi jakby był dosłownie szalony.

Całkiem niedawno Musk zaproponował, aby zbombardować marsa ładunkami jądrowymi aby nieco ocieplić jego klimat. W czasie znakomitego występu w „The Late Show” ze Stephenem Colbertem w 2015 roku, Musk powiedział, że jeśli człowiek chce żyć na Marsie, to trzeba podnieść temperaturę planety. Musk kolejny odważny pomysł ogłosił pod koniec 2016 roku.

Jest zniesmaczony wiecznym staniem w korkach dlatego chce stworzyć maszynę do drążenia tuneli w ekspresowym tempie. Musk jest w posiadaniu ponad 2 milowego tunelu testowego biegnącego pod siedzibą SpaceX. Wiele informacji na jego temat ma zostać ujawnionych 18 grudnia obecnego roku. Łączonym z tym pomysłem jest plan stworzenia kolei, która w tych tunelach będzie mogła poruszać się z prędkością ponad 1200 kilometrów na godzinę.

Dodatkowo działania Elona mógł obserwować praktycznie każdy z nas pod warunkiem że pogoda na niebie sprzyjała nocnym obserwacjom. Bowiem począwszy od 24 maja 2019 roku, kiedy w przestrzeń kosmiczną wyniesiona została pierwsza seria satelitów Starlink czyli firmy należącej do SpaceX, wraz z biegiem kolejnych dni i miesięcy, kolejne satelity przyłączały się do słynnego pociągu starlinków.

Ten piękny widok przemierzających przez niebo świetlistych kropek w formie długiego łańcucha przykuł uwagę całego świata. Wraz ze zwiększaniem ilości starlinków wokół ziemi, powoli realizuje się plan SpaceX elona Muska, w sprawie stworzenia ultraszybkiego globalnego internetu z maksymalnym opóźnieniem dochodzącym do 20 minisekund.

Elon jeszcze nie zapowiedział z jaka prędkością starlinki umożliwią surfowanie po internecie jednakże zapewnił, że będą one zdecydowanie lepsze niż współczesne rozwiązania technologiczne z zakresu łączności bezprzewodowej.

Autorstwo: Artur WWA
Źródło: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Żeby wszczepić cokolwiek do mózgu, trzeba ten mózg posiadać. W przeciwnym razie z głowy zrobi się grzechotka.