Netflix usuwa w Turcji odcinek serialu o tureckim prezydencie

Opublikowano: 06.05.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 479

Na żądanie władz tureckich Netflix zablokował tureckiej widowni możliwość oglądania jednego z odcinków serialu „Designated Survivor”.

Serial opowiada o nieznanym polityku, który niespodziewanie zostaje prezydentem Stanów Zjednoczonych. W ocenzurowanym odcinku przedstawiony jest fikcyjny turecki prezydent, który postanawia wystąpić z NATO i zawrzeć sojusz z Rosją, chyba, że USA zapłacą 6 mld dolarów za przedłużenie dzierżawy amerykańskich baz. Na to amerykański prezydent mówi swoim doradcom: „To by dało skurwysynowi odetchnąć”. W odcinku jest też mowa o tym, że Turcja żąda wydalenia przywódcy spisku, który próbował obalić jej prezydenta, a który mieszka w USA, co przypomina sprawę mieszkającego w USA Fethullaha Gulena, którego władze Turcji oskarżają o przygotowanie spisku w 2018 roku, a którego z braku dowodów Amerykanie nie chcą wydalić.

Zablokowany odcinek jest dostępny w innych krajach, również w Polsce, a w Turcji widzowie mogą go oglądać, jeśli skorzystają z oprogramowania VPN, tworzącego bezpieczne połączenia. Według czasopisma „Variety”, które napisało o wycofaniu filmu, Netflix dziewięć razy uginał się przed żądaniami cenzurowania ze strony islamistycznych władz różnych krajów; o rezygnacji z produkowania serialu „Mesjasz” informowaliśmy TUTAJ.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Al-Monitor.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.