Netanjahu zostanie na wolności i dalej będzie rządził

Opublikowano: 28.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 99

Netanjahu jest niezniszczalny. Już wydawało się, że pójdzie pod sąd i do więzienia, gdy jego polityczny konkurent gen. Benny Gantz, wyznaczony przez prezydenta do sformowania swego rządu, doszedł do cichego porozumienia z premierem. Partia Netanjahu (Likud) pomogła wybrać Gantza na marszałka Knesetu. Niebieskobiali – opozycyjna koalicja nacjonalistyczna, której generał przewodził, natychmiast się rozpadła.

Gantz uzbierał 61 posłów do Knesetu, czyli większość, by móc rządzić Izraelem, ale w końcu zabrał kilkunastu swoich najbliższych posłów i przyłączył się z nimi do koalicji Netanjahu, swego „głównego wroga”. Umowa przewiduje, że gen. Gantz pozostanie na razie marszałkiem Knesetu, a za półtora roku zamienią się z Netanjahu stanowiskami. Benjamin Netanjahu pokonał więc wszystkich, naprawdę będzie dalej premierem z immunitetem. Jego proces, który miał się zacząć w tym miesiącu, przełożono. Wszystkie chmury się rozpierzchły.

Wśród byłych Niebieskobiałych panuje niespotykana gorycz, z powodu „zdrady” gen. Gantza. Przez ponad rok generał zarzekał się, że nigdy nie będzie pracował z „kryminalistą” Netanjahu, stworzył silną koalicję przeciw premierowi, by w końcu porzucić wszystko w zamian za obietnicę rządzenia w 2021 r. Gen. Gantz to znany „kat Gazy”, dowodził armią za czasów Netanjahu. Podobnie jak premier, jest zwolennikiem „dealu stulecia” Trumpa i aneksji palestyńskich ziem okupowanych.

Sam Gantz tłumaczy, że kraj potrzebuje stabilizacji politycznej w czasie kryzysu koronawirusa, więc poświęcił swą karierę dla ratowania narodu. Ale dla wielu b. Niebieskobiałych to już polityczny trup. Benjamin Netanjahu tymczasem triumfuje, zapowiada „bezwzględną” walkę z epidemią, tryska energią. Inny znany generał, były szef Mosadu Mosze Yaalon, który wspierał Gantza, wyznał, że „nic nie rozumie”.

W Izraelu zdiagnozowano już ponad 3 tys. nosicieli koronawirusa, z tego 12 osób zmarło. Choroba pojawiła się też na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o