Netanjahu chce zawiesić reformę sądownictwa

Opublikowano: 27.03.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1616

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w poniedziałek szefowi koalicji parlamentarnej obecnego rządu, że zamierza ogłosić pauzę w postępie reformy sądownictwa, która wywołała ostry sprzeciw w najróżniejszych kręgach — poinformowało 27 marca izraelska rozgłośnia państwowa Kan.

Według radia Kan premier złożył oświadczenie po spotkaniu z szefami frakcji parlamentarnych partii tworzących gabinet. Z kolei Itamar Ben-Gvir, minister bezpieczeństwa narodowego i lider partii Jewish Power, zagroził rozpadem koalicji, jeśli dojdzie do wstrzymania reformy sądownictwa.

Oficjalne oświadczenie premiera było zaplanowane na godzinę 9:00 czasu warszawskiego, ale jak dotąd zostało przełożone. Komisja prawa Knesetu zatwierdziła w poniedziałek do drugiego i trzeciego czytania kluczową ustawę o reformie prawa, która ma zmienić skład komisji ds. nominacji sędziowskich.

Wcześniej źródło Kana w partii Likud premiera Netanjahu wskazywało, że zapowiedź zawieszenia reformy sądownictwa może nastąpić dopiero po przejściu tego etapu.

Przypominamy, że wieczorem w niedzielę prezydent Izraela Icchak Herzog wezwał rząd do natychmiastowego wstrzymania reformy sądownictwa i zwrócił uwagę na niezwykle napiętą sytuację społeczno-polityczną w kraju w związku z protestami przeciwko reformie i starciami protestujących z policją.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 27.03.2023 21:32

    Netanihuj zarabiał na butelkach on zna życie i wie, że vox populi vox dei 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.