Netanjahu pierze brudne gacie na koszt podatnika USA?

Opublikowano: 26.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 143

Izrael ma nowy skandal związany z premierem Netanjahu. Cios tym razem zadała mu amerykańska prasa.

Jak twierdzi amerykański „The Washington Post”, premier Izraela i jego małżonka specjalizują się w przywożeniu w swoim bagażu „walizek brudnej odzieży”, korzystając z tego, że goście prezydenta USA mają przywilej bezpłatnego korzystania z usług pralni.

Amerykańska gazeta powołuje się na swoje źródła, twierdząc, że premier Izraela i jego żona podczas wizyt na zaproszenie Bialego Domu korzystali w przekraczającej przyzwoitość skali z usług pralni i pralni chemicznej. Para izraelska jest jedyną, jak twierdza źródła amerykańskiego medium, która wykorzystywała ten przywilej w taki sposób.

Personel Białego Domu od lat wiedział, że każda wizyta Netanjahu i jego żony oznacza dodatkową prace dla pracowników pralni. Goście z Izraela przywozili całe walizki z brudną odzieżą i bielizną, wykorzystując fakt, że wszyscy goście rządu amerykańskiego mogą bezpłatnie prać swoje brudne ubrania i bieliznę. Zazwyczaj goście rzadko korzystają z tego przywileju, premier Izraela jest jednak niechlubnym wyjątkiem.

„Małżonkowie Netanjahu są jedynymi, którzy przynoszą nam dosłownie walizki z brudną bielizną do prania” – powiedział anonimowo jeden z amerykańskich urzędników w rozmowie z WP. „Po kilku wizytach stało się jasne, że robią to celowo”.

Administracja premiera Netanjahu odrzuciła te oskarżenia, nazywając je absurdalnymi, choć przyznała, że i w przeszłości podobne zarzuty się pojawiały w przestrzeni publicznej. Podobne dementi opublikowała ambasada USA w Izraelu, wskazując, że jest to próba zaćmienia sukcesu ostatnich porozumień między Izraelem a ZRE. Jednak w komunikacie ambasady widnieje zdanie, że premier korzystał w usług pralni w „nieznaczącym zakresie”. Uprano tylko kilka koszul potrzebnych na spotkaniach, garnitur i suknię małżonki premiera. Oraz kilka piżam, wykorzystanych podczas 12 godzinnego przelotu.

Ten ośmieszający nadmierną oszczędność Netanjahu news ma korzenie w książce jego byłego współpracownika z 2018 roku, w której mowa, że w każdą podróż małżonkowie Netanjahu biorą cztery lub pięć walizek z brudną bielizną, by je wyprać na koszt zagranicznego podatnika.

Izraelska organizacja Ruch na Rzecz Rządu Wysokiej Jakości obiecuje zbadać te zarzuty, uzbrojona w wiedzę, że podczas ostatniej podróży Netanjahu do Portugalii parze premierowskiej towarzyszyło aż 11 walizek.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Na podstawie: WashingtonPost.com
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Barney
Użytkownik
Barney

“kilka piżam użytych podczas 12 godzin lotu”.
to się Bibi nieźle poci, albo to zwieracze…