Netanjahu pierze brudne gacie na koszt podatnika USA?

Opublikowano: 26.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 737

Izrael ma nowy skandal związany z premierem Netanjahu. Cios tym razem zadała mu amerykańska prasa.

Jak twierdzi amerykański „The Washington Post”, premier Izraela i jego małżonka specjalizują się w przywożeniu w swoim bagażu „walizek brudnej odzieży”, korzystając z tego, że goście prezydenta USA mają przywilej bezpłatnego korzystania z usług pralni.

Amerykańska gazeta powołuje się na swoje źródła, twierdząc, że premier Izraela i jego żona podczas wizyt na zaproszenie Bialego Domu korzystali w przekraczającej przyzwoitość skali z usług pralni i pralni chemicznej. Para izraelska jest jedyną, jak twierdza źródła amerykańskiego medium, która wykorzystywała ten przywilej w taki sposób.

Personel Białego Domu od lat wiedział, że każda wizyta Netanjahu i jego żony oznacza dodatkową prace dla pracowników pralni. Goście z Izraela przywozili całe walizki z brudną odzieżą i bielizną, wykorzystując fakt, że wszyscy goście rządu amerykańskiego mogą bezpłatnie prać swoje brudne ubrania i bieliznę. Zazwyczaj goście rzadko korzystają z tego przywileju, premier Izraela jest jednak niechlubnym wyjątkiem.

„Małżonkowie Netanjahu są jedynymi, którzy przynoszą nam dosłownie walizki z brudną bielizną do prania” – powiedział anonimowo jeden z amerykańskich urzędników w rozmowie z WP. „Po kilku wizytach stało się jasne, że robią to celowo”.

Administracja premiera Netanjahu odrzuciła te oskarżenia, nazywając je absurdalnymi, choć przyznała, że i w przeszłości podobne zarzuty się pojawiały w przestrzeni publicznej. Podobne dementi opublikowała ambasada USA w Izraelu, wskazując, że jest to próba zaćmienia sukcesu ostatnich porozumień między Izraelem a ZRE. Jednak w komunikacie ambasady widnieje zdanie, że premier korzystał w usług pralni w „nieznaczącym zakresie”. Uprano tylko kilka koszul potrzebnych na spotkaniach, garnitur i suknię małżonki premiera. Oraz kilka piżam, wykorzystanych podczas 12 godzinnego przelotu.

Ten ośmieszający nadmierną oszczędność Netanjahu news ma korzenie w książce jego byłego współpracownika z 2018 roku, w której mowa, że w każdą podróż małżonkowie Netanjahu biorą cztery lub pięć walizek z brudną bielizną, by je wyprać na koszt zagranicznego podatnika.

Izraelska organizacja Ruch na Rzecz Rządu Wysokiej Jakości obiecuje zbadać te zarzuty, uzbrojona w wiedzę, że podczas ostatniej podróży Netanjahu do Portugalii parze premierowskiej towarzyszyło aż 11 walizek.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Na podstawie: WashingtonPost.com
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.