Netanjahu oskarża MTK o antysemityzm

Opublikowano: 07.02.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1735

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nazwał dochodzenie Międzynarodowego Trybunału Karnego przeciwko Izraelowi wyrafinowanym antysemityzmem w wiadomości wideo opublikowanej w mediach społecznościowych w sobotę wieczorem.

Wcześniej w piątek izba Międzynarodowego Trybunału Karnego orzekła, że ​​ma jurysdykcję do zbadania sytuacji w Palestynie i prawdopodobnych zbrodni wojennych popełnionych przez Izrael na Zachodnim Brzegu Jordanu, w Strefie Gazy i we Wschodniej Jerozolimie.

„Kiedy Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze prowadzi dochodzenie w sprawie Izraela pod całkowicie fałszywym zarzutem zbrodni wojennych, jest to wyrafinowany antysemityzm. Ten trybunał został utworzony, aby zapobiec okrucieństwom, takim jak ludobójstwo narodu żydowskiego przez nazistów, a teraz atakuje jedyne państwo żydowskie” – powiedział premier w wiadomości wideo.

„Po pierwsze, skandalicznie ogłasza za zbrodnię wojenną to, że Żydzi mieszkają w swojej ojczyźnie, w Szilo, Hebronie, Beit El, nawet w naszej stolicy Jerozolimie. Po drugie, twierdzi, że nasi bohaterowie-żołnierze popełniają zbrodnię wojenną, chroniąc nas przed terrorystami, którzy przybywają, aby zabić nasze dzieci i wystrzelić rakiety w nasze miasta” – dodał Netanjahu.

Jednocześnie premier oskarżył Międzynarodowy Trybunał Karny o wysuwanie „urojonych oskarżeń pod adresem jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie” i odmowę dochodzenia „zbrodni wojennych popełnionych przez brutalne dyktatury, takie jak Iran i Syria”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Krokodylowy 07.02.2021 14:49

    Bardzo dobrze! Niech robią tak dalej. Dojdzie do tego, że w końcu słowo “antysemityzm” straci na znaczeniu tak bardzo, że ludzie będą sobie nim wycierać buty. A wtedy już krok do powtórzenia historii RPA.

  2. Wolfman 08.02.2021 10:35

    I co z tego skoro oni siedzą w każdym banku, rządzie ważniejszych krajów. W tym i u nas. Ja tymczasem chciałbym dożyć newsa z Izraela jak to żyd polskiego pochodzenia został u nich premierem. Powinniśmy robić dokładnie to samo co oni. Bo w końcu działa to od tysięcy lat. Do tego znamy się na wojennym rzemiośle lepiej od nich

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.