Negocjacje ws. Ukrainy mogą rozpocząć się w lipcu

Opublikowano: 27.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2934

Oficjalne rozmowy ws. rozwiązania konfliktu na Ukrainie z udziałem państw neutralnych mogą zacząć się już w lipcu — poinformowała w poniedziałek 26 czerwca niemiecka agencja informacyjna ARD, powołując się na wysokiej rangi źródło.

Telewizja informuje, że międzynarodowe spotkanie ws. Ukrainy odbyło się w Kopenhadze w sobotę „w najściślejszej tajemnicy” z udziałem dyplomatów z krajów zachodnich, a także przedstawicieli Brazylii, Indii, Chin i Republiki Południowej Afryki.

ARD zauważyła, że celem Zachodu było zapewnienie wsparcia tym krajom BRICS, które do tej pory pozostawały neutralne w sytuacji wokół Ukrainy. Rozmowy odbyły się z inicjatywy Kijowa, przy czym jeszcze 23 czerwca przedstawiciel UE potwierdził dziennikarzom, że Ukraina zainicjowała spotkanie przedstawicieli krajów zachodnich i ich odpowiedników z krajów Globalnego Południa w Kopenhadze 24 czerwca.

Wcześniej portal „Bloomberg” cytował swoje źródła, według których w rozmowach mieli wziąć udział Jake Sullivan (asystent prezydenta Stanów Zjednocoznych ds. bezpieczeństwa narodowego), przedstawiciele Komisji Europejskiej, „wysłannicy z RPA, Brazylii i Indii”, a także „ważny ukraiński urzędnik”.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sanchop 27.06.2023 16:43

    “” z udziałem dyplomatów z krajów zachodnich” – wszyscy się zrzucali na “sukces” Ukrainy tzn wiele setek tysięcy pomordowanych, to można było wymienić z trzy państwa, zachodnie które są suwerenne.

  2. AlbertW41 28.06.2023 03:32

    Pokoju nie bedzie bo teraz Ukraina do tego dazy aby szybko wstapic do NATO (bedac w stanie wojny zrobic tego nie moze). Putin nie da sie nabrac na ten numer. Calkowita likwidacja chunty kijowskiej i nic mniej nie przejdzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.