Nawóz z ludzkich zwłok

Opublikowano: 09.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2008

Senator amerykańskiego stanu Waszyngton Jamie Pedersen wystąpił z inicjatywą zastąpienia tradycyjnych pogrzebów i kremacji zmarłych kompostowaniem. Według niego ta metoda „utylizacji ludzkich zwłok” jest tańsza i nie szkodzi środowisku.

Pedersen wyjaśnił, że podczas kremacji zmarłych do atmosfery jest uwalniany dwutlenek węgla. Tradycyjny pochówek szkodzi środowisku, ponieważ chemikalia przedostają się do gleby. Ponadto koszt pochówku w Stanach Zjednoczonych zaczyna się od 7 tys. dolarów, natomiast nowa metoda będzie kosztować jedynie 5,5 tys.

Kompostowanie polega na umieszczeniu ciała zmarłego w naczyniu i przyspieszeniu jego rozkładu do konsystencji gęstej żyznej gleby. Po zakończeniu procesu substancja może zostać przekazana krewnym zmarłego. Senator podkreślił, że jego propozycja wywołała mieszaną reakcję mieszkańców stanu. „Ludzie… są bardzo poruszeni perspektywą zostania drzewem lub inną alternatywą dla siebie” — powiedział Pedersen.

Niemniej jednak w styczniu planuje przedstawić swoją inicjatywę w parlamencie Waszyngtonu.

Wcześniej portal News.ru pisał o mieszkańcu Wielkiej Brytanii, który postanowił zrobić show z własnego pogrzebu. Już zaczął sprzedaż biletów na ceremonię, które kosztują od 25 do 100 funtów. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji pomocy chorym na raka prostaty założonej przez Brytyjczyka.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

dobry pomysł

polach
Użytkownik
polach

Argument że spalenie ciała jest złe dla planety, bo powstaje CO2 to całkowita paranoja …

Maczeti
Użytkownik
Maczeti

Ja już od lat myślę sobie, że chciałbym by z moim ciałem zrobiono coś pożytecznego. Co się nada to do przeszczepu (kartkę z podpisem dawcy w razie mojej nagłej śmierci noszę już od lat w portfelu), a resztę to faktycznie do gleby i posadzić drzewo. A nie jakiś pomnik. Mi to nie potrzebne. Dla mnie super pomysł.