Nawiązanie kontaktu z kosmitami to fatalny pomysł

Opublikowano: 15.04.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 4525

Zdaniem naukowców jesteśmy coraz bliżej odkrycia pierwszych inteligentnych pozaziemskich form życia. Jednak nie wszyscy są tym zafascynowani. Znany na całym świecie fizyk uważa, że nawiązanie kontaktu z cywilizacją pozaziemską może zakończyć się dla nas tragicznie.

Prace nad najnowocześniejszym teleskopem kosmicznym wkrótce dobiegną końca. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba pozwoli na obserwacje tysięcy odległych egzoplanet. Michio Kaku uważa, że mamy dużą szansę na odkrycie obcej cywilizacji.

Część naukowców uważa, że ludzkość powinna nawiązać kontakt z cywilizacją pozaziemską, jeśli taką odkryjemy. Jednak zdaniem słynnego fizyka, kontakt ludzi z obcymi może zakończyć się tak jak spotkanie Montezumy i Cortésa w Meksyku. Michio Kaku twierdzi, że ludzkość zapewne skontaktuje się z obcymi, którzy w większości mogą być przyjaźnie nastawieni, lecz powinniśmy zachować ostrożność.

W 2018 roku naukowiec powiedział, że ludzkość nie powinna zdradzać swojej obecności w kosmosie, ponieważ nie wiemy, jakie intencje mogą mieć cywilizacje pozaziemskie. Wszelkie interakcje z obcymi mogą okazać się ryzykowne.

Podobnego zdania był Stephen Hawking. Słynny naukowiec, który zmarł w 2018 roku, uważał, że zaawansowane cywilizacje pozaziemskie mogą chcieć skolonizować Ziemię. Z drugiej strony, Hawking mówił, że odkrycie życia pozaziemskiego byłoby największym osiągnięciem w historii.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheGuardian.com, NationalGeographic.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Wolfman 15.04.2021 10:19

  A to oni nie wiedzą o tej prymitywnej planecie, jeśli potrafią latać w dalekie podróże? Coś on tmdło tutaj tłumaczy o co mu chodzi

 2. Szwęda 16.04.2021 18:13

  Obstawiałbym raczej, że bardzo wysoko rozwinięte cywilizacje, które przeżyły tysiące a może miliony lat, a takie musiały by być żeby móc przebywać tak ogromne odległości lub być w stanie się teleportować w dowolne miejsce we wszechświecie, będą raczej rozwinięte również mentalnie, duchowo itp i nie spotka nas z ich strony nic złego. Myślę, że są Oni dookoła nas od zawsze, ale kontakt jest niemożliwy lub bezsensowny z powodu przepaści rozwojowej.

 3. Wolfman 17.04.2021 14:14

  To co piszesz to Janusz Christa pokazał w komiksie Kajtek i Koko lata temu, ale on coś wie, a nie mówi. Cywilizacja też różnie się rozwinąć. Mogą szybko wynaleźć napęd i podróże w kosmos bo byli zjednoczeni i pracowali wspólnie, choć dlaczego mieliby nie być wojowniczy i agresywni? Na naszym podwórku to tak opornie to idzie. Kilka ras, religii, multum państw, języków i nikt niczym nie chce się dzielić a chce ukraść innemu.

 4. Stanlley 19.04.2021 15:49

  Michio się bardzo postarzał…. kilka lat temu oglądałem dokumenty z nim i różnica jest porażająca…

 5. Szwęda 20.04.2021 17:53

  Bardzo mało prawdopodobne jest, że to my nawiążemy kontakt z nimi – jeżeli już to wpierw oni nawiążą kontakt z nami (co znowuż jest raczej niemożliwe).

 6. No Comply 20.04.2021 22:20

  Człowiek jest produktem inżynierii genetycznej o wiele bardziej zaawansowanych istot.

 7. MasaKalambura 25.04.2021 01:15

  Krytykującym naukowca polecam trylogię Liu Cixin’a “Problem trzech ciał”. Do przemyślenia.
  Doskonała powieść sci-fi.

 8. JaceK 27.04.2021 17:07

  No Comply – jedna uwaga. Nie istot o wiele bardziej zaawansowanych a Istoty Doskonałej.

 9. No Comply 27.04.2021 23:50

  Jacku będę się jednak upierał, że przez istoty. Cała masa źródeł historycznych czy religie mają wiele wspólnego, opisują te same rzeczy. Kiedyś czytałem, że słowo “Bóg” w Biblii jest błędnie tłumaczone jako w liczbie pojedynczej zamiast mnogiej. I to miałoby sens. Z resztą w samej tylko Bilbli jest kupa odwołań wskazujących, że tych “bogów” było co najmniej paru. Kiedyś musialo dojść do konfliktu między nimi, co jest opisane w wielu źródłach historycznych pochodzących praktycznie z każdej części świata. Kult cargo jest moim zdaniem najlepszym przykładem jak bardzo bardziej zaawansowana cywilizacja jest odbierana przez te mniej rozwinięte.
  Co do Istoty Doskonałej to uważam, że dążenie do niej jest jakby celem każdej żywej i rozumnej istoty we wszechświecie. Jednak pytanie: czy każdy może zostać tą Istotą Doskonałą? Jak w ogóle zdefiniować i opisać pojęcie “doskonałość”?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.