Nawet normalny człowiek by zwariował od TVP!

Opublikowano: 07.02.2020 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1056

Senacka komisja kultury ostatnio jest bezlitosna dla telewizji Jacka Kurskiego. Podczas ostatniego posiedzenia napiętnowano nieobiektywny przekaz medialny. Bogdanowi Borusewiczowi ewidentnie puściły nerwy. Powiedział Jackowi Kurskiemu, że „normalny człowiek by zwariował” pod wpływem TVP.

O tym, co działo się 3 lutego na posiedzeniu senackiej komisji kultury podczas debaty „Prawo do rzetelnej informacji a media publiczne”, pisze „Gazeta Wyborcza”. Komisja, której przewodniczy Barbara Zdrojewska, zaapelowała o „zmianę władz TVP i Polskiego Radia odpowiedzialnych za złe praktyki”.

Jacka Kurskiego na debacie o jakości przekazu medialnego zabrakło. Przysłał mailem informację o nieobecności, ale nie podał jej powodu. Byli za to: wiceminister kultury Paweł Lewandowski, szef KRRiT Witold Kołodziejski, a także osobistości od lat związane z mediami publicznymi: Krzysztof Czabański, Jan Dworak, Juliusz Braun.

Podczas debaty zapoznano się z wnioskami z raportu autorstwa Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta „Media publiczne 2015-2019: studium upadku. I co dalej?”. Tytuł raportu dobrze oddawał ducha posiedzenia komisji. Głos zabrali m.in. Magdalena Adamowicz, a także Adam Bodnar, który zauważył, że wbrew wyrokowi TK z 2016 roku, KRRiT jest pomijana przy powoływaniu i zwalnianiu władz mediów publicznych. „Dziwi mnie, że to ja muszę się upominać o wykonanie tego wyroku, a nie sama Krajowa Rada” – mówił Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dziennikarze i politycy, którzy wzięli udział w debacie, pokazywali na przykładach, że informacje redagowane przez TVP nie są obiektywnym przekazem: począwszy od ataków na Senat i nazywania opozycji „Targowicą” aż po materiały obraźliwe dla Pawła Adamowicza i demonstracje na rzecz praw osób LGBT. Zwracali też uwagę na legendarne już „paski grozy”.

Jak czytamy na łamach „GW”, szef KRRiT miał bronić Telewizji Polskiej i pytać: „Jaki jest cel tego posiedzenia? Nie ma prezesa TVP, Polskiego Radia i szefa Rady Mediów Narodowych, jak mamy oceniać program?”.

Na dalszej części posiedzenia miał pojawić się już Jacek Kurski. Jak podaje Radio Zet, doszło do spięcia. Prezes TVP usłyszał kilka „ciepłych słów” od wicemarszałka Senatu. Bogdan Borusewicz zwrócił się do niego tak: „Nawet człowiek normalny pod wpływem pana telewizji by zwariował”.

5 lutego z kolei odbyła się dyskusja o przegłosowanej przez Sejm ustawie, dzięki której TVP dostanie prawie 2 mld zł z tytułu „ulg abonamentowych”. Wiceminister kultury Paweł Lewansowski oraz szef KRRiT przekonywali, że TVP powinna dostać te pieniądze.

„Ja mam wrażenie, że państwo chcą ukarać wszystkie media publiczne i jesteście gotowi zrezygnować z całej oferty, którą media publiczne proponują, dlatego że nie podobają się paski w „Wiadomościach”” – mówił Witold Kołodziejski.

Zaś wiceminister kultury przekonywał, że 2 mld zł są potrzebne na realizację misji publicznej. Na sali rozległy się śmiechy senatorów – raczej nie czuli się przekonani, zwłaszcza w kontekście paska „Senat pod dyktando zagranicy – współczesna Targowica?”.

Autorstwo: Tomasz Dudek
Na podstawie: Wyborcza.pl, WirtualneMedia.pl, RadioZet.pl, Gazeta.pl
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jeśli to GW jest recenzentem to nic dziwnego, ze nie podoba się jej antytotalność TVP. Mnie ona się też nie podoba. Jednak w sytuacji medialnej opozycji totalnej, żałosnej totalnie; jak żałosna jest dziś opozycja polityczna, reakcja strony rządzącej, jaka by nie była, wypadnie antytotalnie. I nie dziwi.

I choć absurdalnie stronniczych Wiadrokości ciężko wysłuchać do końca, równie stronniczych Fucktów też oglądać się nie da.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

A Ja mam to w dupie, nie oglądam telewizji i jestem szczęśliwy.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Pytanie rozbiję na części składowe i odpowiem.
Kto dał mi prawo?
Jako dorosły obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, ale urodzony w PR Ludowej; nabyłem prawa aktem urodzenia w Nich. Prawa moje rozciągają się od prawa do życia aż do prawa śmierci jako człowiek I działania zgodnego z moim ja i w zgodzie z prawem, jakie ludzi zamieszkujących RP obowiązuje. Są to prawa boskie i prawa ludzkie.

Prawo wyrażania?
Rozciąga się od praw boskich,
– stworzony jako istota rozumna przejawiam to, wyrażając myśli mową, pismem i działaniem.

do praw ludzkich
– obowiązuje wolność wypowiedzi w formie wyrazów i przypisanych im znaczeń.

Takich opinii?
Takich i wielu innych, dokąd nie są one oszczerstwem, kłamstwem, nawoływaniem do łamania prawa.

Odpowiedź. Takie prawa dał mi Bóg stwarzając mnie takim. Państwo, bo takie prawo dał mu Bóg. I Twórca tej witryny, bo dał mi konto.