Nawet liderzy PiS-u nie znają szczegółów „Krajowego Planu Odbudowy”?

Opublikowano: 07.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1559

Jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski, odniósł się w rozmowie z Robertem Mazurkiem do „kamieni milowych” zawartych w „Krajowym Planie Odbudowy”. Z jego wypowiedzi wynikało, że nawet kierownictwo partii nie zna jego szczegółów, a on sam uważa niektóre zapisy za „dalszy krok w kierunku likwidacji państwa polskiego”.

Parlamentarzysta był pytany między innymi o rozwiązania pokroju opodatkowania samochodów spalinowych. Zdaniem Suskiego „premier to zdementował i są to wymysły opozycji”, dlatego nie chciał uwierzyć w niektóre zapisy znajdujące się w samym „Krajowym Planie Odbudowy” oraz w towarzyszących mu aneksach.

Ostatecznie jeden z liderów PiS-u skrytykował choćby obowiązek stworzenia organu, którego zadaniem ma być nadzorowanie wprowadzenia „kamieni milowych” pozwalających na wypłatę funduszy przez Unię Europejską. Nazwał je wprost „dalszym krokiem w kierunku likwidacji państwa polskiego”, co ma być „planową polityką Unii Europejskiej”.

Co więcej, Suski dodał, że sam głosował za „Krajowym Planem Odbudowy”, ale „nie za żadnymi aneksami”, bo „w ogóle nikt nam nie przedstawiał jakiś tego rodzaju rzeczy”. On sam nie zamierza więc głosować za podatkiem od aut spalinowych czy za podwyższeniem wieku emerytalnego.

Z drugiej strony polityk PiS bagatelizował niektóre zapisy, takie jak wspomniane powstanie „Komitetu Monitorującego KPO”. Według Suskiego w najbliższym czasie „będzie informacja na ten temat i wtedy się okaże”

Na podstawie: RMF24.pl, Wprost.pl
Źródło: Autonom.pl

10

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Rhumek 07.06.2022 14:42

    Fajne czasy……klakierów określa się liderami……

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.