Naukowcy zmodyfikowali mózgi ludzi impulsami magnetycznymi

Opublikowano: 28.11.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 503

Jak wynika z nowych badań stymulacja mózgu za pomocą impulsów elektromagnetycznych jest wystarczająca, by zmienić gust muzyczny.

Korzystając z nieinwazyjnej techniki nazywanej przezczaszkową stymulacją magnetyczną, naukowcom udało się zmienić odczucie przyjemności u badanych słuchających muzyki. Ten zabieg nie tylko zmienił sposób oceniania muzyki przez uczestników, ale nawet wpłynął na ilość pieniędzy, jaką byli gotowi na nią wydać.

Wykazanie technicznej możliwości zmiany tego jak ludzie oceniają muzykę “jest ważną i niezwykłą demonstracją, iż obwody stojące za tymi złożonymi reakcjami stają się coraz bardziej zrozumiałe” – powiedział profesor Robert Zatorre, neurolog z kanadyjskiego Uniwersytetu McGill i główny autor badania w “Nature Human Behaviour”.

Omawiany zespół obwodów znajduje się w części mózgu zwanej lewostronno-boczną korą przedczołową. Poprzednie badania obrazowania mózgu wykazały, że pobudzenie tego regionu prowadzi do uwolnienia substancji zwanej dopaminą, która działa jak chemiczna “nagroda”. Inne badania wykazały, że przyjemna muzyka angażuje obwody nagrody w mózgu.

Jednak to badanie było pierwszym, w którym ktokolwiek manipulował tymi obwodami, aby zmienić sposób myślenia ludzi. “Kiedy naukowcy użyli na docelowym obszarze mózgu “pobudzającą” stymulację, uczestnicy twierdzili, że muzyka, której słuchali podobała im się, a kiedy zastosowali “hamującą” stymulację, to podobała im się mniej.”

Efekt ten miał również wpływ na wydatki uczestników. Uczestnicy po pobudzającej stymulacji byli skłonni wydać więcej na muzykę i mniej po stymulacji hamującej. Wszystkie te zmiany były tymczasowe.

Profesor Zatorre uważa, że ​​ta praca może być stosowana w leczeniu różnych stanów, takich jak uzależnienie, otyłość i depresja, ponieważ takie zaburzenia również opierają się na obwodzie nagrody mózgu. “Pokazanie, że ten obwód można manipulować tak specyficznie w odniesieniu do muzyki otwiera drzwi dla wielu możliwych przyszłych zastosowań, w których system nagrody może być regulowany w górę lub w dół” – powiedział.

Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MasaKalambura 29.11.2017 01:55

    Wystarczy przestroić z 432Hz na 444 i tez się robi gorzej. Jakoś.

    A

    440.

  2. mariusz 29.11.2017 11:08

    Rząd USA posiadał takie technologie już w roku 1948 i potrafił używać je zdalnie na masach ludzi. Puszczono taki sygnał na obszar kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych. Sygnał, nazwijmy go “telepatyczny”, nakazywał zadzwonienie na pewien telefoniczny numer. W ciągu godziny było kilka tysiecy połączeń na ten numer. Później rząd USA wielokrotnie stosował te nielegalne techniki masowo na obywatelach, żeby manipulować ich poglądami, a w szczególności chodziło o nakłonienie ludzi do bezkrytycznej aprobaty każdej decyzji rządu. HAARP jest kontynuacją technologii która między innymi wykonuje takie zadanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.