Naukowcy wzywają do rezygnacji z masek i dystansu

Opublikowano: 26.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1805

Grupa 22 naukowców podpisała się pod listem otwartym do rządu ws. zniesienia obowiązkowego dystansu społecznego w Wielkiej Brytanii i wymogu noszenia maseczek w miejscach publicznych. Eksperci argumentują, że od czerwca ludzie „muszą odzyskać kontrolę nad swoim życiem”.

Grupa 22 naukowców, w tym profesor Robert Dingwall z Nottingham Trent University (członek renomowanego gremium TheNew and Emerging Respiratory Virus Threats Advisory Group (Nervtag), a także profesor Carl Heneghan – dyrektor The Centre for Evidence Based Medicine na Uniwersytecie Oksfordzkim i profesor Anthony Brookes – genetyk na Uniwersytecie w Leicester, zaapelowali do rządu o ostatecznie zniesienie od 21 czerwca przymusowego dystansu społecznego i wymogu zakładania maseczek w miejscach publicznych. Eksperci argumentują, że ludzie „muszą odzyskać kontrolę nad swoim życiem”, a także, że „dobrze funkcjonującego społeczeństwa nie można tworzyć poprzez obsesyjne skupianie się na jednej przyczynie złego stanu zdrowia”. W liście otwartym wystosowanym do rządu, naukowcy sprzeciwili się także paszportom szczepionkowym i masowemu testowaniu społeczeństwa i zaznaczyli, że w celu ograniczenia transmisji koronawirusa należy zachęcać społeczeństwo do regularnego mycia rąk i odkażania powierzchni płaskich.

Naukowcy, którzy podpisali się pod listem otwartym do rządu argumentują, że jeśli szczepionki na Covid-19 są skuteczne, to restrykcje nie są już potrzebne. „Mówi się nam jednocześnie, że mamy skuteczne szczepionki i że pewne ograniczenia w życiu codziennym muszą obowiązywać w nieskończoność. Oba te twierdzenia nie mogą być prawdziwe. Musimy przywiązywać większą wagę do danych dotyczących faktycznej skuteczności szczepionek (…) Covid-19 nie wymaga już wyjątkowych środków ostrożności w życiu codziennym, zwłaszcza tam, gdzie nie zostało to dokładnie oszacowane i gdzie mamy mało wiarygodnych dowodów na płynące z tego korzyści. „Środki mające na celu ograniczenie lub zniechęcenie do interakcji społecznych są niezwykle szkodliwe dla zdrowia psychicznego obywateli” – czytamy we fragmencie listu.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 18, średnia ocena: 4,61 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o