Naukowcy stworzyli model wehikułu czasu

Opublikowano: 01.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 715

„Ludzie uważają podróżowanie w czasie za fikcję, jednak matematycznie można dowieść, że jest to całkiem możliwe” – twierdzi David Tsang, astrofizyk z Uniwersytetu Maryland. Badacze stworzyli model kapsuły z pasażerami w środku, która przemieszcza się wzdłuż okrągłej trajektorii, przechodzącej przez czasoprzestrzeń.

Do obliczeń naukowcy wykorzystali teorię tuneli czasoprzestrzennych (ang. wormhole), autorstwa Alberta Einsteina. Ich istnienie nie zostało dotąd udowodnione, jednak spekuluje się, że przejście przez nie może umożliwić podróż w przyszłość lub przeszłość.

Stworzono model matematyczny maszyny czasowej TARDIS (nawiązanie do serialu BBC “Dr Who”). Maszyna miałaby poruszać się po zamkniętej krzywej ze stałym przyśpieszeniem. Podróżnik wewnątrz maszyny czasu Angel miałby najpierw widzieć jak obserwator (B) przemieszcza się w przód w czasie, po czym cofa się do przeszłości. Z kolei obserwator B miałby widzieć, że w jednakowym momencie oraz w tym samym miejscu pojawiają się 2 wehikuły czasu z podróżnikiem A – jedna „kopia” poruszałaby się w przyszłość, druga w przeszłość.

Badacze twierdzą, że mają już gotowe podstawy matematyczne, lecz brakuje im odpowiednich części do budowy urządzenia. I to może stanowić największa przeszkodę dla naukowców. Jak sami twierdzą, tak „egzotyczne” materiały nie są jeszcze znane ludzkości i następnym krokiem będzie ich odkrycie.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: SciencAalert.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.