Naukowcy odszyfrowali „list diabła”

Opublikowano: 16.09.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2363

Zakonnica Maria Crocifissa della Concezione miała być opętana przez samego Lucyfera, który „podyktował” jej listy. Naukowcom udało się odszyfrować jeden z nich.

Siostra Maria Crocifissa della Concezione obudziła się pewnego ranka 1676 roku i zauważyła przed sobą listy. Poinformowała o tym swoich przełożonych w klasztorze Palma di Montechiaro. Twierdziła, że została opętana przez Lucyfera.

Pozostałe zakonnice wierzyły w opowieść Marii i pomagały jej w tłumaczeniu listów zapisanych archaicznym alfabetem. Jednak nie udało się ich odczytać.

Tylko jeden z listów przetrwał do naszych czasów. Teraz naukowcy z grupy Ludum na Sycylii spróbowali go przetłumaczyć. Użyli do tego specjalnego oprogramowania znalezionego w ukrytej sieci internetowej, tzw. dark web.

“Usłyszeliśmy o oprogramowaniu, które według nas jest wykorzystywane przez służby specjalne do łamania kodów. Przygotowaliśmy program, który potrafi odczytać starożytne języki: grecki, arabski, alfabet runiczny i łacinę. Liczyliśmy, że dzięki niemu przetłumaczymy list i udowodnimy, czy naprawdę pochodzi od diabła” — powiedział „The Times” dyrektor Ludum, Daniele Abate.

Ostatecznie udało się rozszyfrować list. Odnosi się on do samego istnienia Boga i Trójcy Świętej. Na razie odczytano 15 linijek tekstu (trwa tłumaczenie kolejnych), które mówią o różnicach między człowiekiem, Bogiem a szatanem. „Bogu wydaje się, że może uczynić śmiertelników wolnymi. (…) religia to system, który nie służy nikomu, a Jezus jest tylko niepotrzebnym obciążeniem dla innych” – głosi pismo.

“Podczas tłumaczenia nie mogliśmy zapomnieć o profilu psychologicznym autora. Sprawdziliśmy dokładnie, kim była Maria Crocifissa i okazało się, że najprawdopodobniej cierpiała na schizofrenię” — dodał naukowiec.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Niektórzy “twórczy” schizofrenicy potrafią na poczekaniu wymyślać symbolikę, pismo, a nawet języki i nie ma to nic wspólnego z zaświatami – po prostu psychika człowieka jest na tyle potężna, że na razie nauka jest względem niej w powijakach.

hashi
Użytkownik
hashi

Ale po co od razu wymyślać imiona Lucyfer, Diabeł czy Demagorgon po prostu był to jakaś istota astralna czy jakiś byt egregoryczny. Niewierze w schizofremię a bardziej kontakt z innym wymiarem i wpływami tamtych istot. Przekazy chanellingowe się zdarzają ale nigdy nie wiadomo kto tak na prawdę jest po drugie stronie może podawać się za kogo chce zmieniać imiona.