Na Słońcu odkryto oznaki planet

Opublikowano: 02.04.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 586

Amerykańscy naukowcy odnotowali na Słońcu zjawisko fal Rossby’ego, które występują tylko na Ziemi. Szczegółowe wyniki badania z opisem odkrycia opublikowano w czasopiśmie “Nature Astronomy”.

Fale Rossby’ego na Ziemi występują nad oceanami i w umiarkowanych szerokościach geograficznych atmosfery i silnie wpływają na pogodę. Ich osobliwość polega na tym, że tworzą one zakłócenia w powietrznej powłoce naszej planety, a na Słońcu obserwowane są jako zmiany w polu magnetycznym w umiarkowanych szerokościach geograficznych atmosfery słonecznej, co prowadzi do wahań kosmicznej pogody.

Odkrycie było możliwe dzięki trzem aparatom kosmicznym — SDO (Solar Dynamics Observatory) i STEREO (Solar TErrestrial RElations Observatory) — które pozwoliły naukowcom badać jedyną gwiazdę Układu Słonecznego w zakresie 360 stopni. Wcześniej takie badania były niemożliwe, ponieważ z Ziemi widać było tylko jedną stronę Słońca.

Na Ziemi fale pod koniec lat 1930. odkrył meteorolog Carl Gustaf Arvid Rossby. Na jego cześć nazwano również to zjawisko.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Wędrowny 02.04.2017 13:25

    W środku słońca może istnieć baza lub siedlisko wysoce zaawansowanych Obcych. Przecież w końcu mieliby potężne źródło energii na wyciągnięcie ręki, energii za pomocą której mogliby dokonywać podróży w nad przestrzeni lub w innym wymiarze.

  2. Pretorian 02.04.2017 14:25

    “Amerykańscy naukowcy odnotowali na Słońcu zjawisko fal Rossby’ego, które występują tylko na Ziemi. ”

    No jak widać nie występują TYLKO na Ziemi…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.