Naukowcy chcą normalizacji przeszczepów od zwierząt do ludzi

Opublikowano: 24.08.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 873

Potencjał zmodyfikowanych genetycznie zwierząt GMO w zakresie przeszczepów narządów szybko rośnie, co rodzi wiele pytań o przyszłość takich procedur.

W związku ze sprawą, która robi furorę w środowisku naukowym, chirurdzy z NYU Langone Health ogłosili w środę, że nerka świni, którą przeszczepili człowiekowi ze śmiercią mózgową, po miesiącu nadal działa normalnie – jest to rekord najdłużej działającej świńskiej nerki w ludzkim ciele.

Jak donosi Associated Press, badacze zamierzają kontynuować eksperyment i przez drugi miesiąc będą śledzić stan nerek. Zespół żywi nadzieję, że otworzy to drzwi do ostatecznego wypróbowania procedury na żywych pacjentach.

Dokonując 14 lipca wymiany dwóch nerek zmarłego człowieka na jedną świńską, dr Robert Montgomery, dyrektor instytutu transplantacyjnego na Uniwersytecie Nowojorskim w Langone, stwierdził, że nerka zwierzęca „wygląda jeszcze lepiej niż nerka ludzka”.

Miesiąc później Montgomery powiedział AP: „Czy ten organ naprawdę będzie działał jak ludzki organ? Na razie wygląda na to, że tak jest”.

Jedną z przeszkód w przeprowadzaniu przeszczepów ze zwierząt na ludzi, znanych również jako ksenotransplantacje, jest to, że ludzki układ odpornościowy instynktownie atakuje obce tkanki. Naukowcy omijają ten problem, wykorzystując genetycznie zmodyfikowane świnie, których narządy lepiej odpowiadają ludzkim ciałom.

Inne niedawne eksperymenty dały wyniki porównywalne z przypadkiem Millera, co sugeruje, że poczyniono postępy na froncie ksenoprzeszczepów. W zeszłym roku chirurdzy z Uniwersytetu Maryland otrzymali specjalne pozwolenie od organów regulacyjnych na przeszczepienie umierającemu mężczyźnie zmodyfikowanego genetycznie świńskiego serca. Potem żył przez dwa miesiące, a serce ostatecznie przestało działać z powodów, których naukowcy twierdzą, że nie do końca rozumieją, ale ten epizod stanowi dla nich informację o przyszłych próbach przeprowadzenia tej procedury.

Na podstawie: TheNewAmerican.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 24.08.2023 18:36

    Dziwne brali swinskie serca zabijali wszystkie komorki , brali komorki od pacjenta i mnozyli je w swiskim sercu, wyszlo swinskie serce z dna pacjenta a mimo to je odrzucil bo bylo swinskie, pozniej chcieli to wciskac noworodka bo wytrzymalsze a teraz probuja to zalegalizowac skandal.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.