Nauczyciele padli ofiarą błędu urzędników

Opublikowano: 05.10.2014 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 224

Z powodu błędu urzędników w Portugalii wybuchło zamieszanie wokół kontraktów dla nauczycieli. Najpierw zostali zatrudnieni, a potem niespodziewanie zwolnieni. Na początku nowego roku szkolnego tysiące otrzymały informację, że przyznano im godziny dydaktyczne w szkołach podstawowych. Wielu musiało przeprowadzić się do odległych części kraju, bo w przeciwnym razie straciliby pracę.

W tym tygodniu ministerstwo edukacji ogłosiło jednak, że podczas konkursu doszło do błędu, kilkaset osób zatrudniono pomyłkowo, a kontrakty pechowych nauczycieli mają zostać natychmiast anulowane. Część zatrudnionych przydzielono do nowych, odległych szkół, co oznaczało konieczność przeprowadzki i szukania nowego lokum w zaledwie 48 godzin. Nad pozostałymi zawisła groźba bezrobocia.

Zamieszanie wokół szkolnych przydziałów wywołało falę krytyki ze strony nauczycieli, związków zawodowych i opozycji.

Szczególne kontrowersje budzi fakt, że minister zrzucił obowiązek rozwiązania umów na dyrektorów szkół. Ci odmówili jednak wykonania polecenia, tłumacząc że nie pozwala im na to nie tylko przyzwoitość, ale też wątpliwości prawne. Wprowadzeni w błąd nauczyciele zapowiadają bowiem, że sprawa może się skończyć w sądzie.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gylhyrst
Użytkownik
Gylhyrst

Tragikomedia. Marne to pocieszenie, że jest jeszcze kraj w którym da się zrobić coś głupszego niż u nas. Ale to chyba tylko wyjątek, który potwierdza regułę