Nauczyciel trafił do więzienia za odmowę mówienia „oni” do ucznia

Opublikowano: 07.09.2022 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1316

Irlandzki nauczyciel Enoch Burke został skazany na karę pozbawienia wolności, bo nie chciał podporządkować się decyzji o odsunięciu od prowadzenia zajęć w szkole. Wcześniej nie zaakceptował decyzji dyrekcji placówki, nakazującej mu mówić „oni” do ucznia przechodzącego proces zmiany swojej płci.

https://www.youtube.com/watch?v=gwtDDmrTtmM

Burke prowadził dotychczas zajęcia z kilku przedmiotów, wykonując swoją pracę dla Wilson’s Hospital School prowadzonej przez autonomiczny oddział Kościoła Anglikańskiego. Jako praktykujący chrześcijanin nie ukrywa swojej wiary, a przede wszystkim przywiązania do jej zasad.

Właśnie z tego powodu nie uznaje istnienia „transpłciowości” i nie zamierzał zwracać się per „oni” do jednego ze swoich uczniów, używając w stosunku do niego jego dotychczasowego imienia. Młody człowiek przechodzi tymczasem proces zmiany płci z męskiej na żeńską.

Nauczyciel w związku z niepodporządkowaniem się decyzji dyrekcji został odsunięty od prowadzenia zajęć z młodzieżą. Dodatkowo szkoła uzyskała sądowy zakaz przychodzenia przez Burke’a do budynku szkoły i nauczania dzieci.

Ostatecznie niepokorny nauczyciel stanął przed obliczem sądu. Burke został skazany na karę pozbawienia wolności. Belfer uważa, że wyrok uderza w jego dobre imię jako nauczyciela, a przede wszystkim jest związany z jego przekonaniami religijnymi.

Na podstawie: DailyMail.co.uk, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.