Nauczanie o papieżu na lekcjach nie-religii

Opublikowano: 21.06.2014 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 918

Porozumienie Kobiet 8 Marca udostępniło na swoim profilu fotokopię strony z podręcznika dla nauczyciela dla klasy 3 szkoły podstawowej wydawnictwa Nowa Era. Rozdział 31 dotyczy dotyczy wiedzy o Janie Pawle II.

Okazuje się, że dziecko w trzeciej klasie musi “wiedzieć”, że Jan Paweł II jest postacią zasłużoną dla kraju i świata. Nie ma miejsca na odmienną ocenę ani tym bardziej na jakiekolwiek uargumentowanie z góry założonej tezy.

Musi również umieć wykonać portret papieża Polaka oraz znać najważniejsze daty z życia Jana Pawła II. Lekcja przewiduje również gromadzenie materiałów do portfolio oraz zredagowanie i zapisanie notatki biograficznej pod tytułem “Dlaczego Polacy mogą być dumni z Jana Pawła II”.

Warto zauważyć, iż jest to podręcznik do nauczania początkowego, a nie podręcznik dla katechetów. Klauzuli sumienia dla nauczycieli krytyczniej oceniających papieża oraz politykę Watykanu nie przewidziano.

Autor: wiatrak
Źródło: CIA


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. MichalR 21.06.2014 13:34

  Co w tym dziwnego że dziecko poznaje przykład wybitnego Polaka – humanistę.

  Czy JP2 był wybitnym Polakiem? Niewątpliwie tak! Powiedzmy dzieciom dlaczego JP2 osiągnął sukces, dlaczego Skłodowska osiągnęła sukces i dlaczego Adam Małysz osiągnął sukces. Dzieci powinny wiedzieć co to znaczy pracowitość i upór w dążeniu do jakiegoś celu.

  Dla mnie bardziej absurdalne jest to że dziecko na historii ma wiedzieć że Bitwa pod Grunwaldem była w 1410 roku. Na co komu dokładna data jeśli człowiek nie wie nawet jakie były przyczyny tej bitwy.

  Dziecko po roku od lekcji o Bitwie pod Grunwaldem zna datę, ale nie wie nic o wydarzeniu – ABSURD!

 2. razowy40i4 21.06.2014 14:47

  Argument że dzieci dowiadują się o polakach którzy odnieśli sukces i zrobili międzynarodową karierę to nic złego – jest mocny …
  problem tkwi jednak w tym że w takich okolicznościach dzieciom wytłumaczy się również co to takiego ten kościół katolicki na którego czele stał jp2
  i mam wrażenie że w podręcznikach szkolnych nie będzie wzmianki o krucjatach pogromach kontrreformacji zdegenerowanych papieżach ewangelizacji ameryki południowej ustaszach kolaboracji z faszyzmem czy nieco młodszych skandalach w łonie kościoła …
  a to już pewien problem …

 3. cykun 21.06.2014 15:27

  Chcecie dowiedzieć się czegoś o JP2?
  Wyszukajcie na youtube i obejrzyjcie wykłady zatytułowane “Totalny atak”. Jest o nim tam sporo mówione i to rzeczy, o których nie przeczytacie w prasie, ani nie usłyszycie w telewizji. Każdy wyznawca Kościoła Rzymsko-katolickiego powinien je obejrzeć. W późniejszych wykładach jest też o papiestwie i naszym JP2.
  Dla tych, którzy nie mają czasu wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej “wygięty krzyż satanistów” (jeden z symboli satanistów) i zerknąć na grafikę. Zobaczycie na zdjęciach kto używa tego symbolu.
  Pamiętajcie, że oni nie mówią nic otwarcie. W mediach porozumiewają się symbolami bo one są dla nich bardzo ważne.

 4. luzak1977 21.06.2014 15:57

  @MichalR
  Nie sama nauka o tym człowieku jest zła – zła jest niemożność wypowiadania własnego zdania. To jest tylko i wyłącznie pospolite pranie mózgu.
  Ten pan był Polakiem, ale tylko i wyłącznie do momentu kiedy został księdzem, więc do tego momentu dzieci mogłyby się o tym uczyć.
  Bitwa pod Grunwaldem była wynikiem zachłanności kraju, do którego ten pan się przeprowadził.
  Ten kraj “zabrał” nam kilka tysięcy lat z historii i właśnie to należałoby z historii poznać.

 5. robi1906 21.06.2014 18:31

  MichalR
  daty są tak samo ważne jak związki przyczynowo-skutkowe , a porządek chronologiczny jest chyba najważniejszy w historii .

  Co do JP2 , przypomina mi się się dowcip z socjalizmu .
  “Pytanie na maturze
  Napisz dlaczego Lenin jest twoim bohaterem i wyjaśnij dlaczego ”

  A o Marii Skłodowskiej napiszę cicho , bo o tym w naszym super katolickim kraju głośno się nie mówi , że rodzina Marii wyrzekła się jej , za cywilny ślub z Piotrem .

 6. robi1906 21.06.2014 19:58

  I to co Kat1 napisał
  Mea Maxima Culpa ( Milczenie Kościoła) film odsłaniający ochronę pedofilów.
  http://www.youtube.com/watch?v=AS9Rn6SutEw

 7. norbo 21.06.2014 22:43

  A teraz temat na matury brzmi: kto jest twoim największym autorytetem moralnym i dlaczego właśnie Jan Paweł Drugi; odpowiedź uzasadnij 😉

  A poważnie to dzieje się coraz gorzej, propaganda kształtuje kolejne pokolenia na skalę dotąd nieznaną ludzkości, na nowo pisana jest historia, słowa nabierają nowych znaczeń… a mistrzostwa piłkarskie wygra Adidas, Nike albo Puma 😉

  Może kiedyś – w odległej przyszłości, dzieci w szkołach będą się uczyć o tej nasze epoce ciemnoty i masowej głupoty.

 8. Collega 21.06.2014 23:47

  Jak mi dzieciak przyniesie ze szkoły zadanie domowe o JPII, to mu pomogę pisać to wypracowanie, oj! pomogę…

 9. MichalR 22.06.2014 00:30

  Oczywistym jest że to jak nauczyciel zinterpretuje tekst w opracowaniu zależy wyłącznie od niego. Nikt go z tego nie rozliczy. Pamiętajmy że średnie IQ osób kończących studia wyższe to ponad 110. Te osoby potrafią myśleć! Oczywiście są wyjątki, niektórzy nauczyciele załamani poziomem dzisiejszej młodzieży zaczynają wpadać w schematy i całkowicie wypalają się zawodowo co sprawia że się nawet nie starają. Jednak nie dotyczy to więcej jak połowy nauczycieli! Pozostała połowa jest zdolna do myślenia!

  Uczeń na swojej drodze spotyka około 50% niewypalonych zawodowo inteligentnych nauczycieli. Ci nauczyciele myślą i uczniowie to dostrzegają i to właśnie tych nauczycieli oceniają za fajnych.

  Zapewniam was, że wspomniana lepsza połowa nauczycieli zada uczniom pytanie wymagające myślenia. Potem 4 osoby w klasie pomyślą, a pozostała część odpowie schematycznie. Nie da się mieć wszystkiego… Podręcznik to tylko podręcznik. Wszystko zależy od ludzi.

 10. exxon 22.06.2014 17:24

  Jan Paweł II (żyd Wojtyła – Katz) – Można powiedzieć z pewnością, że antypapież Jan Paweł II był
  całkowicie owładnięty duchem Antychrysta i że precyzyjnie
  nauczał doktryny antychrysta. Jan Paweł II był przykładowym
  nosicielem ducha Antychrysta; działał on przez niego z przerażającą,
  diabelską precyzją. Zadziwiające jest także to, w jaki sposób
  został zdefiniowany Antychryst w nowym Katechizmie wydanym
  przez Jana Pawła II.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.