Nauczanie „miłości ojczyzny” narusza „politykę inkluzywności i równości”

Opublikowano: 15.11.2022 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 931

Jak pisze przewodnicząca Parents ad First Educators (PAFE) Theresa Pierre, kuratorium Halton District School Board (HDSB) domaga się, aby rząd Ontario usunął z ustawy o edukacji klauzulę, która definiuje obowiązki nauczycieli jako obejmujące pielęgnowanie wśród uczniów miłości do ojczyzny i judeochrześcijańskiej moralności.

Przewodnicząca HDSB, Margo Shuttleworth, napisała list do ministra edukacji Stephena Lecce, w którym twierdzi, że ​​część ustawy jest niezgodna z polityką równości i inkluzywności w edukacji. W liście czytamy: „w tym duchu z szacunkiem prosimy ministra o uchylenie i zastąpienie art. 264 ust. 1 lit. c) ustawy, tak, aby odzwierciedlać aktualną politykę i praktyki w zakresie różnorodności, równości i integracji”.

W omawianym artykule obecnej ustawy czytamy, że nauczyciele powinni być przygotowani do „wpajania i przekazywania szacunku dla religii i zasad moralności judeochrześcijańskiej oraz najwyższego szacunku dla prawdy, sprawiedliwości, lojalności, miłości ojczyzny, człowieczeństwa, życzliwości, trzeźwości, pracowitość, oszczędność, czystość, wstrzemięźliwość i wszystkie inne cnoty”.

HDSB to ta sama rada szkolna, która zwróciła na siebie międzynarodową uwagę w zeszłym miesiącu, kiedy ujawniono, że transpłciowa nauczycielka w jednej ze szkół nosi gigantyczną protezę piersi z wystającymi sutkami, blond perukę i minispódniczki podczas nauczania. Wówczas reagując na oburzenie rodziców i uczniów Shuttleworth wydała oświadczenie, w którym powołuje się na potrzebę ochrony „ekspresji płci” nauczyciela.

Ministerstwo Edukacji nie odpowiedziało jeszcze na list Shuttleworth z prośbą o wykreślenie z ustawy o edukacji pojęć miłości do ojczyzny i moralności judeochrześcijańskiej.

Theresa Pierre apeluje do rodziców, aby skontaktować się z Ministerstwem Edukacji Ontario Stephenem Lecce i z całym szacunkiem nalegać, aby miłość do Kanady i judeochrześcijańska moralność zawsze były istotną częścią edukacji w Ontario.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

4

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 16.11.2022 06:51

    Miłość do Ziemi ,i jej mieszkańców . Miłość do ojczyzny to zmienna , imigracja. Tam gdzie twój chleb, tam ojczyzna twoja.W stanie wojny tracisz wszystko , tam miłość zastąpiła niegodziwość,chciwość ,i modowanie bliźniego.

  2. Stanlley 16.11.2022 09:57

    Czyżby kanada do demontażu? Ciekawe czy za np 20-30 lat zostanie przyłączona do USA np w drodze referendum… powstanie największe i najsilniejsze państwo w dziejach…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.