NATO przeciwko Traktatowi o zakazie broni jądrowej

Opublikowano: 16.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1243

NATO wystąpiło przeciwko „Traktatowi o zakazie broni jądrowej”, który powinien wejść w życie w styczniu 2021 roku, głosi oświadczenie Sojuszu Północnoatlantyckiego.

„(…) Nie oddaje on atmosfery bezpieczeństwa międzynarodowego, która staje się coraz trudniejsza, a także zaprzecza obecnej architekturze nierozprzestrzeniania i rozbrojenia” – podaje dokument.

Pod koniec października Międzynarodowa Kampania na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej (ICAN) poinformowała, że 50 państw ratyfikowało Traktat i wejdzie on w życie 22 stycznia 2021 roku. Rosja, tak jak inni uczestnicy „klubu atomowego”, nie podpisali dokumentu.

Rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa nazwała go sztucznym i nieprzygotowanym forsowaniem jądrowego rozbrojenia. Dyplomata podkreśliła, że strona rosyjska nie widzi w jaki sposób ten Traktat może wnieść coś praktycznego do procesu redukcji zbrojeń.

Początkowo do „klubu atomowego” należeli Rosja, USA, Wielka Brytania, Francja i Chiny, potem dołączyły Indie, Izrael, Pakistan i Korea Północna. Wszystkie te kraje nie poparły Traktatu o zakazie broni jądrowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.