NATO dokonało nieludzkiego eksperymentu na Bałkanach

Opublikowano: 29.03.2023 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 10623

Minister zdrowia Serbii Danica Grujicic w sobotę 25 marca 2023 roku w rozmowie z serbską telewizją RTS stwierdziła, że wykorzystywanie przez Organizację Paktu Północnoatlantyckiego zubożonego uranu do bombardowania Jugosławii w 1999 roku było „strasznym i nieludzkim eksperymentem” przeciwko regionowi Bałkanów, a skażenie powstałe w wyniku używania amunicji z uranem doprowadziło do wzrostu zachorowań na raka, choroby autoimmunologiczne i wzrostu bezpłodności.

Przypomnijmy, że NATO użyło 10 ton metrycznych zubożonego uranu, który wykorzystywany jest do produkcji amunicji służącej m.in. do przebijania pancerzy czołgów. Kiedy następuje eksplozja takiego pocisku, dochodzi do występowania promieniowania. Wówczas, jak przyznaje Grujicic, która jest neurochirurgiem a w 2019 roku została kierowniczką Instytutu Onkologii i Radiologii Serbii, cząstki promieniotwórcze dostają się do płuc, przewodu pokarmowego i nerek, by następnie zamieniać normalne komórki w komórki nowotworowe.

Grujicic stwierdziła, że serbscy lekarze siedem lat po bombardowaniu Jugosławii zaczęli dostrzegać znaczny wzrost zachorowań na białaczkę i chłoniaka. Od tego czasu odnotowano wzrost zachorowań na nowotwory, nastąpił wzrost występowania patologicznych ciąż, chorób autoimmunologicznych, zaburzeń psychicznych u dzieci i bezpłodności u mężczyzn.

Serbska minister zdrowia stwierdziła, iż bombardowanie Jugosławii było „nieludzkim eksperymentem na całym regionie, nie tylko na Serbii i Czarnogórze”. Dodała także, że ma nadzieję, iż „międzynarodowa społeczność naukowa zrozumie, że należy tę sprawę zbadać w sposób naukowy i że broń ze zubożonym uranem zostanie zakazana”.

Grujicic już w 2016 roku informowała, że na 100 tys. Serbów, 5500 cierpi na jakiś rodzaj nowotworu – wskaźnik ten jest więc prawie trzykrotnie wyższy od średniej światowej. Jak zauważa serbska minister, wzrost występowania litych guzów wśród Serbów pojawia się 15 do 20 lat po NATO-wskim bombardowaniu. Guzy te oprócz znacznie częstszego niż normalnie występowania, są także bardziej agresywne. Według Grujicic fakt, iż Serbowie znajdują się na samym szczycie występowania tego typu guzów, nie można tłumaczyć paleniem papierosów czy też wiekiem populacji.

Ponowne wyciągnięcie na światło dzienne tragedii Serbów, do której doprowadziły naloty NATO-wskie zbiegło się w czasie tak z rocznicą Operacji Allied Force z 1999 roku, jak i z informacją, że Wielka Brytania postanowiła uzbroić neobanderowski reżim w Kijowie właśnie w pociski ze zubożonym uranem. W odpowiedzi na ten krok Londynu Władimir Putin zawarł porozumienie z Aleksandrem Łukaszenką o rozmieszczeniu na Białorusi rosyjskiej taktycznej broni jądrowej, co jeszcze bardziej zmniejsza poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Europy Środkowej i Wschodniej.

Zubożony uran doprowadził w przeszłości nie tylko do epidemii nowotworów w Serbii. Używany przez amerykańskie wojsko w Iraku, również w tym kraju arabskim przyczynił się do częstszego występowania raka oraz deformacji nowo narodzonych dzieci.

Tylko w 2003 roku reżim amerykański zrzucił na irackie miasta około 2 tysiące ton zubożonego uranu. Po wielu latach w kraju tym pojawiły się dzieci z 5 a nawet 6 kończynami, dwiema głowami, naroślami i deformacjami oraz zaburzeniami układu nerwowego.

W irackim mieście Al-Falludża skutki bombardowania zubożonym uranem są 14 razy gorsze niż w japońskich miastach Hiroszima i Nagasaki. Aż 14% wszystkich dzieci rodzi się tam z różnymi defektami (w Hiroszimie i Nagasaki tylko 1%). Od 2004 roku wskaźnik zachorowalności na nowotwory wśród noworodków wzrósł tam 12-krotnie. W sumie od pierwszej wojny w Zatoce Perskiej z początku lat 1990., w Iraku zachorowalność na raka wzrosnąć mogła nawet o 4000%.

Autorstwo: Terminator 2019
Na podstawie: Geekweek.interia.pl, Wprost.pl, Telegraf.rs, ThePressUnited.com, FarsNews.ir, RTS.rs
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. sanchop 29.03.2023 07:58

  USA też nas kochają i raz nałożyli na ludzi PRLu sankcję. Trzeba im dziękować to są fajni działacze na rzecz demokracji, obecnie na Ukrainie i w Polsce. Bardzo fajny projekt, no i te abramsy. Dziękujemy.

 2. xmariox 29.03.2023 21:24

  Czy ktoś z możnych tego świata liczy się jeszcze z życiem ludzkim? Wycierają sobie gębę wzniosłymi frazesami od Bidena po Putina, a kończąc na Xi. Człowiek dla nich to pionek na szachownicy.

 3. XXIRapax 29.03.2023 22:37

  DU ostatnio stał się ostatnimi czasy bardzo niebezpieczny. Szczególnie, gdy stosowany przez NATO.
  Dobrze, że Rosjanom nie szkodzi, gdy go używają…

 4. adambiernacki 30.03.2023 19:25

  xmariox – Zapamietaj sobie raz na zawsze z frajerami bez jaj nikt się nie liczy i bardzo dobrze. Chcesz żeby się z tobą liczono bij i zabijaj albo przynajmniej tym strasz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.