Naszym ojcem jest Bandera

Opublikowano: 07.12.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4554

Młodzież Wszechpolska alarmuje o skandalicznym utworze pt. „Bandera”, który uzyskał już ponad pół miliona wyświetleń. W ostatnim czasie MW zablokowała również dwa spotkania z ukraińską autorką Oksaną Zabużko, która gloryfikuje Ukraińską Armię Powstańczą.

Na platformie „YouTube” pojawił się skandaliczny utwór pt. „Bandera”, autorstwa ukraińskiego zespołu Kristonko. Jest to pochwalna pieśń w czci Stepana Bandery, odpowiadającego m.in. za rzeź wołyńską.

„»Naszym ojcem jest Bandera« – śpiewa w swoim najnowszym »hicie« ukraiński zespół Kristonko. Utwór ma ponad pół miliona wyświetleń na YouTube. Kolejny raz mówimy stanowczo: Dość gloryfikowania zbrodniarzy” – informuje Młodzież Wszechpolska. „Jak rozumiem, to znowu ci wstrętni polscy narodowcy kolportują fejki? Czy może jednak popularny zespół ukraiński śpiewa o swoim ojcu Banderze? Ambasado Ukrainy w Polsce, może się odetniecie? Może dacie w końcu jakiś gest dobrej woli? Jak sobie wyobrażacie budowę relacji z narodem polskim?” – podkreślił prezes MW, Marcin Kowalski.

https://www.youtube.com/watch?v=9ha_sBp9nmg

Młodzież Wszechpolska zaprosiła do krytyki banderowskiej pieśni, a także podkreśliła, że w ostatnim czasie już dwukrotnie zablokowała spotkanie z Oksaną Zabużko, która znana jest z gloryfikacji zbrodniarzy z Ukraińskiej Armii Powstańczej. „Podejmujemy działania mające na celu zatrzymanie tej antypolskiej propagandy, która dąży do zakłamywania prawdziwej historii! Wczoraj zablokowaliśmy spotkanie z Oksaną Zabużko, która jawnie gloryfikowała zbrodniarzy z UPA” – podaje dalej organizacja. W ostatnim czasie przerwane zostały dwa spotkania z Oksaną Zabużko, ukraińską pisarką, która jawnie gloryfikowała zbrodnie UPA i dyskredytowała autentyczność Rzezi Wołyńskiej. Pierwsze spotkanie zablokowane zostało w Krakowie 21 listopada, kolejne we Wrocławiu 4 grudnia.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Ciekawe, czy zespół Kristonko pójdzie za ciosem „sukcesu” i nagra kolejne „hiciory”, np. „Hitler”, „Pol Pot”, „Mao Zedong”…


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. radical3dom 07.12.2022 10:25

  No nieźle trzeba byc skrzywionym psychicznie aby przyznawać się do ojca zwyrola, pewnie do wujka Hitlera też się przyznają, tylko dlaczego nie lubią Dieduszki Stalina?? To przecież ten sam kaliber a nawet lepszy..

 2. Admin WM 07.12.2022 12:11

  Jedna kopia wideo została zablokowana na YouTube, ale druga wciąż działa. Podmieniłem player.

 3. Anne K 07.12.2022 18:14

  To zarzuty bardziej do administratora YouTube.com, niż do polskich władz. Niestety Ukraińcy – zwłaszcza na terenie zachodniej Ukrainy – są często wychowani w kulcie Bandery i nie znają albo niekiedy nie chcą znać , licznych, ciemnych kart jego działalności.

 4. agama 07.12.2022 19:09

  widać kult nazistów jest modny na Ukrainie

 5. Anne K 07.12.2022 22:56
 6. LichoNiespi 19.01.2023 15:02

  Jesli chodzi o ten utwor w ktorym banderowcy spiewajom ze ich ojcem jest bandera….a kto jest ich matka/matkom….ich matkom jest ku…wa

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.