Nasz kraj nie jest republiką bananową!

Opublikowano: 03.10.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1998

Minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, Adel al-Jubeir, przyznał, że Kanada powinna publicznie przeprosić za domaganie się zwolnienia z aresztu saudyjskich działaczy na rzecz praw kobiet. Minister dodał, że Arabia nie może być dłużej postrzegana jako “republika bananowa”, jeśli ma dojść do załagodzenia sporu pomiędzy krajami.

Warto przypomnieć, że w sierpniu Arabia Saudyjska zamroziła stosunki handlowe z Kanadą, wydaliła z kraju kanadyjskiego ambasadora oraz nakazała natychmiastowo wrócić wszystkim saudyjskim studentom przebywającym w Ottawie.

Taka reakcja władz Arabii była odpowiedzią na apel Kanady, która domagała się uwolnienia aktywistów walczących o prawa kobiet. Minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej odniósł się do tej kwestii podczas środowego posiedzenia Rady ds. Stosunków Zagranicznych w Nowym Jorku: “Możecie nas krytykować w kwestii praw człowieka czy praw kobiet. Inni tak robią i to jest wasze prawo. Można o tym porozmawiać, ale składać żądania? Czy my jesteśmy republiką bananową? Nie będziemy tego akceptować. Nie chcemy być politycznym futbolem w polityce Kanady. Znajdźcie sobie inną piłkę do zabawy. Wystarczy jednak przeprosić i przyznać się do błędu.”

Przyczyną sporu było aresztowanie Raifa Badawiego, znanego saudyjskiego blogera, który został skazany na 10 lat więzienia oraz publiczne wychłostanie za wyrażanie swoich poglądów w Internecie.

Jego żona i dzieci są obywatelami Kanady, co sprawiło, że państwo spod znaku klonowego liścia postanowiło zareagować. Minister spraw zagranicznych Kanady, Chrystia Freeland, zapowiedziała, że Ottawa nie zmieni swojej postawy i nadal będzie stawać w obronie kobiet, które na całym świecie walczą o swoje prawa.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Strangersama
Użytkownik
Strangersama

Szkoda, że nie jesteśmy tacy mocni jak Arabia jak Izrael/USA żąda od Polski zmian w prawie.

agama
Użytkownik

każda dyktatura to terroryzm

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Wahhabickie Psy. Gdyby nie ropa mieszkaliby wszyscy w namiotach.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Ci bogaci mieszkali w pałacach, długo zanim tutaj jakikolwiek wybudowano. Nie potrzebowali przy tym ropy. Namioty pozostały tam tradycyjnym stylem życia. Beduinów w szczególności. Średniemu mieszkańcowi AS żyje się średnio.