Nasz dziadek Argentyniorz

Opublikowano: 08.11.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 456

Jest to opowieść o Franciszku Berezie z Dominowa w gminie Mełgiew, który urodził się pod koniec XIX wieku w chłopskiej wielodzietnej ubogiej rodzinie. W latach 1920. wyjechał wraz z rodziną „za chlebem” do Argentyny. Tam po latach ciężkiej pracy został właścicielem tartaku. Powodziło mu się dobrze. Po 19 latach, kiedy wrócił do kraju, jako weteran walk w 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka. Poznał kilka języków i zwiedził świat. Po 40 latach od jego śmierci, wnuki opowiadają o dziadku i zbierają informacje do lokalnej publikacji.

Źródło: Polskie Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.