Nastolatkowie kierowani przez Algierczyków okradali turystów w Paryżu

Opublikowano: 29.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 611

Siedmiu Algierczyków zostało zatrzymanych przez francuską policję i oskarżonych o kierowanie grupą przestępczą złożoną z osób nieletnich. Specjalizowała się ona w okradaniu turystów przebywających w prestiżowej XVI dzielnicy Paryża. Sami nastolatkowie byli zmuszani głównie do zabierania torebek w zamian za narkotyki.

Do aresztu trafiło siedem osób pochodzenia algierskiego w wieku od 30 do 45 lat. Zostali oni oskarżeni o zorganizowanie siatki przestępczej zajmującej się głównie handlem ludźmi. Proceder ten miał mieć miejsce przede wszystkim w centrum Paryża oraz na przedmieściach francuskiej stolicy.

Przestępcy pochodzący z tego samego regionu Algierii przymuszali do kradzieży siedemnastu nastolatków, którzy w zamian za wykonanie powierzonych im zadań otrzymywali narkotyki. Ich ofiarami byli turyści odwiedzający Trocadero, czyli prestiżową XVI dzielnicę Paryża. Jest ona często przez nich uczęszczana, bo po drugiej stronie Sekwany znajduje się Wieża Eiffla.

W ostatnim czasie paryska policja odnotowała zwiększoną liczbę kradzieży, do których coraz częściej dochodziło też na Polach Marsowych. Z tego powodu ta część Paryża jest obecnie przedmiotem intensywnego zainteresowania departamentu bezpieczeństwa publicznego.

Na podstawie: Valersactuellles.com, LeParisien.fr
Źródło: Autonom.pl

3

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.