Następca tronu Arabii Saudyjskiej chciał zabić króla

Opublikowano: 27.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1120

Książę koronny Arabii Saudyjskiej – Muhammad ibn Salman – uchodzi za postać, która może zrewolucjonizować Bliski Wschód. Jednak jego mocno utopijne plany gospodarczo-polityczne mogą być realizowane za pomocą zbrodni.

Najwyraźniej Muhammadowi ibn Salmanowi bardzo się spieszyło do przejęcia władzy w królestwie arabskim. W linii sukcesji tronu jeszcze kilka lat temu był dopiero drugi, za swoim ojcem.

Były wysoki rangą saudyjski urzędnik do spraw bezpieczeństwa – Said al-Dżabri – w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS wyznał, że ma dowody na to, że w 2014 roku książę Muhammad planował zabicie ówczesnego króla Arabii Saudyjskiej – Abdullaha.

Miał dostać z Rosji specjalny pierścień z trucizną. Zwykłe uściśnięcie dłoni Abdullaha spowodowałoby jego śmierć. Oficjalnie ówczesny król zmarł z przyczyn naturalnych, ale według al-Dżabriego, książe Muhammad ibn Salman jest „psychopatą i zabójcą”.

Arabski dysydent, który podzielił się tym informacjami, zapewnił również, że dysponuje nagraniami, które „mogą ujawnić wiele saudyjskich i amerykańskich sekretów”. To kolejny mroczny epizod z udziałem przyszłego króla Arabii Saudyjskiej, który wyszedł na jaw.

Wcześniej miał on zatwierdzić operację schwytania i zabicia dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, który go krytykował. Książę Muhammad ibn Salman uchodzi za wizjonera o ogromnych planach transformacji arabskiego królestwa.

Jego naczelny projekt to budowa od zera na pustyni najnowocześniejszego miasta na świecie o nazwie Neom, które ma się stać wyznacznikiem postępu dla całej ludzkiej cywilizacji. Ostatnio kupił klub angielskiej Premier League – Newcastle United – z oczywistym zamiarem uczynienia z niego największej i najbogatszej drużyny sportowej na świecie.

Jeśli jednak zaczną wychodzić na jaw kolejne zbrodnicze działania tego człowieka, to zamiast realizacji wszystkich tych planów, zostanie mu życie za kratkami. O ile w jego wypadku, można zakładać, że prawo go dosięga.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.