Nasila się proimigracyjna propaganda prawicy

Opublikowano: 06.09.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 624

Współpracujące z obozem rządzącym think-tanki prześcigają się ostatnio w proimigracyjnym praniu mózgów Polakom. W ubiegłym tygodniu jeden z liderów Klubu Jagiellońskiego opublikował więc kuriozalny tekst uzasadniający konieczność ściągania do Polski taniej siły roboczej, natomiast Fundacja Republikańska opublikowała właśnie raport w którym powołując się na informacje Amnesty International rozpacza nad rzekomym niehumanitarnym traktowaniem „uchodźców” przez Węgry.

Punktem wspólnym tekstu „Zanim zabraknie ukraińskich pracowników” Pawła Musiałka z Klubu Jagiellońskiego, oraz raportu „Polski Model Gościnności. Ramy nowej polityki migracyjnej opartej na dobru wspólnym” Fundacji Republikańskiej, jest spełnianie oczekiwań partii rządzącej, która zapowiada dalsze otwarcie naszych granic dla imigrantów. Oba think-tanki starają się więc przekonać ludzi do tego pomysłu, używając przy tym wyświechtanych argumentów o braku rąk do pracy i potrzebie ratowania systemu ubezpieczeń społecznych.

Musiałek w opublikowanym w ubiegłym tygodniu tekście twierdzi, że musimy stworzyć jak najlepsze warunki dla przyjeżdżających tutaj Ukraińców, bo „o kolejnych może być trudno”. Najbardziej kuriozalnym postulatem „eksperta” Klubu Jagiellońskiego jest zaplanowanie każdemu imigrantowi indywidualnej ścieżki kariery, czym mieliby zająć się specjalnie do tego celu wyznaczeni urzędnicy. Autor artykułu nie precyzuje jednak, kto miałby zajmować nowe miejsca pracy w administracji skoro już teraz „brakuje rąk do pracy”.

„Polski Model Gościnności” zasadniczo nie odbiega od twierdzeń Musiałka, lecz jest dużo bardziej rozwinięty. Nie ma w nim jednak specjalnie odkrywczych tez, których wcześniej nie zaaplikowaliby nam osławieni „janusze biznesu” starający się utrzymywać kiepskiej jakości miejsca pracy i wzbraniający się przed innowacjami. Fundacja Republikańska postanawia jednak pójść dalej i opisując politykę migracyjną innych państw przedstawia węgierskie realia, utyskuje między innymi na „niehumanitarne traktowanie uchodźców” przez węgierskie państwo, powołując się w tym kontekście na… raporty Amnesty International.

Bardzo naiwne wydaje się być przy tym stanowisko Fundacji Republikańskiej wobec podmiotowego traktowania imigrantów. Po pierwsze sama lektura przygotowanego przez nią raportu wskazuje właśnie na takie podejście do obcokrajowców, a po drugie „eksperci” systemowej prawicy przestrzegają przed takim podejściem używając jako koronnego argumentu w postaci… wiersza Marii Konopnickiej. Widać więc wyraźnie, iż pęd do wyprania mózgów Polakom na temat imigracji powoduje już coraz bardziej posunięte odrealnienie instytucji zasilanych z państwowych dotacji.

Na podstawie: KlubJagiellonski.pl, PolskiModelGoscinnosci.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Tom 06.09.2018 10:27

  Jaka prawica? PIS jest Lewicą

 2. Radek 06.09.2018 15:11

  Tom@ masz rację. Czy jest w Polsce jakaś prawica?

 3. MvS 06.09.2018 16:26

  Jeżeli przyjmiesz zasadę mapowania wg osi libertynizm-konserwatyzm i etatyzm-liberalizm, tak jak swego czasu Jan Adamski, to Ci wyjdzie, że w Polsce są partie prawicowe tyle że: kanapowe lub w najlepszym wypadku, mało znaczące. Niby Kukiz`15 jest w Sejmie ale to element nie do końca pewny.
  Dla mnie osobiście (wy)znaczniki partii prawicowej to:
  w zakresie gospodarki- zakaz deficytu budżetowego
  w zakresie życia społecznego i obyczajowego- zniesienie zasady proporcjonalności w kwestii obrony osobistej
  Proste i klarowne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.