NASA wybrała uczestników pierwszej marsjańskiej misji

Opublikowano: 19.06.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2

NASA wybrała ośmiu Amerykanów, którzy wezmą udział w pierwszych wyprawach poza orbitę okołoziemską, w tym także na Marsa. Eliminacje trwały półtora roku, liczba kandydatów przekraczała 780 osób na jedno miejsce.

„Wybraliśmy ośmiu specjalistów o wysokich kwalifikacjach, którzy zademonstrowali imponujące akademickie, fizyczne i psychologiczne przygotowanie” – powiedział przedstawiciel Centrum Kosmicznego im. Johnsona.

Zwycięzcy, czterech mężczyzn i cztery kobiety, mają najróżniejsze umiejętności i doświadczenie. Wśród nich znaleźli się lotnicy, lekarze, fizyk a nawet oceanolog.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Martwi fakt, że nie podano żadnej daty. To może oznaczać horyzont czasowy przekraczający 10 lat … albo i więcej..

goldencja
Użytkownik
goldencja

Szczury zawsze wysyłają najsłabsze jednostki na zwiady i do skosztowania podejrzanych pokarmów. A tu 780 osób na jedno miejsce do wyprawy na planetę, gdzie nie można żyć i skąd prawdopodobnie żywi nie wrócą. Zupełnie nie rozumiem tych ludzi.

goldencja
Użytkownik
goldencja

Wątpię, chyba że zwłok… ;) Ciekawe czy ci Amerykanie zdają sobie z tego sprawę. Naoglądali się filmów i oczekują szczęśliwych zakończeń. Super, resztę życia sikać w rurkę, jeść przez rurkę, nie móc pobiegać, pobawić się z dziećmi, z psem… to jakby świadomie chcieli zostać inwalidami z określoną mniej więcej datą śmierci. Wszystko po to, by chwilę poczuć się kimś wyjątkowym. Na koniec okaże się, że wyjątkowo…głupim i samotnym. Bez sensu…

Artur Marach
Użytkownik

Na 8 miejsc, wybrali ośmiu amerykanów… bardzo ciekawe! Na czym polegały te testy, że wybrano ośmiu spośród najbardziej tępego narodu na świecie?Może chodzi o to, żeby potencjalni Marsjanie nie wzięli ich za konkurentów, tylko za niegroźną kosmiczną faunę?

XXIRapax
Użytkownik
XXIRapax

Artur, wolalbys remake: “O dwoch takich co ukradli Ksiezyc”?
Osmiu Polakow w przestrzeni kosmicznej? W misji na Marsa?
Wyobrazasz to sobie?
Marsjanski Armageddon:)

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Tych ośmiu śmiałków poleci na Czerwoną Planetę i zastaną tam małe stadka jaszczurek radośnie dobiegających do ich stóp, podsuwających im noskami błyszczące kamyczki do butów. Wtedy amerykańscy astronauci wezmą dwa okazy do modułu i zrobią szybką sekcję by się zorientować z czym mają do czynienia – tak nasi przywódcy “zapoznają się” z obcymi formami życia. Astronauci usatysfakcjonowani wynikami sekcji wrócą by okazać sympatię nowo poznanym jaszczurką, jednak te wezwą całą populację i dwa miliardy gadopodobnej formy życia zakończy długo wyczekiwaną, ludzką misję na Marsa. Być może skończyłoby się to inaczej, gdybyśmy nie łamali praw Wszechświata i nie odbierali życia innym istotą..

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

* istotom

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

@goldencja
Być może wynika to z Pasji. Ja sam marzę o locie w kosmos od małego bąka i z miłą chęcią zamieniłbym się z jednym z tych “śmiałków”, gdybym miał taką możliwość. Byłoby to dla mnie doświadczenie istnienia z zupełnie innej perspektywy. Moja rzeczywistość to “tylko” ta Planeta. Staram się sięgać umysłem w Wszechświat, a tak naprawdę nigdy “tam” nie byłem.

Aida
Użytkownik

A jak ładnie ich sparowali:), ciekawe czy w gusta trafili;)

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

@Aida
Po trzech latach w kosmosie, w małej puszce i na obcej Planecie, gusta ulegają liberalizacji ;D