NASA planuje odwiert na powierzchni Europy

Opublikowano: 16.02.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 616

W 2016 roku zostały podjęte naukowe plany wysłania robota-sondy na Europę, księżyc Jowisza, który znajduje się w odległości 627 milionów kilometrów od Ziemi. Zespół ma nadzieję wysłać statek kosmiczny na księżyc w 2031 roku.

Jednak na początku 2020 roku zaplanowano inną, ważną misję wdrażającą. Poprzez rejestrator obrazu mają być badane pióropusze gazu lub pęknięcia, które wskazują, że pod powierzchnią Europy mogą znajdować się formy życia.

Lądownik będzie odwiedzał wskazane miejsca, w celu uzyskania próbek do analizy. Zrozumienie struktury powierzchni Europy i tego co znajduje się pod nią, pomoże naukowcom udoskonalić plany lądowania na tym ciele niebieskim.

Zespół naukowy NASA opracował urządzenie, które będzie w stanie przewiercić jedynie 10 centymetrów pokrywy lodowej, co umożliwi pozyskanie próbek na potrzeby analizy obecności form życia. Jeśli lądownik poradzi sobie ze swoim zadaniem, kolejne odwierty mają być głębsze. Urządzenie będzie także wyposażone w kamerę do nadzoru, narzędzia do analizy składu chemicznego lodowej skorupy Europy oraz instrumenty do monitorowania aktywności geologicznej.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.