NASA opóźni misję Oriona

Opublikowano: 18.09.2015 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 191

NASA informuje, że pierwsza załogowa misja kapsuły Orion zostanie prawdopodobnie opóźniona o dwa lata. Pojawiły się bowiem problemy finansowe oraz techniczne. Jeśli Agencji nie uda się ich szybko pokonać, to Orion z ludźmi na pokładzie poleci w przestrzeń kosmiczną dopiero w 2023 roku.

Dotychczas NASA zapowiadała, że pierwszy załogowy lot Oriona odbędzie się w sierpniu 2021 roku. Teraz Agencja oświadczyła, że bardziej prawdopodobną datą jest kwiecień 2023 roku.

Dowiedzieliśmy się też, że pomiędzy październikiem 2015 a kwietniem 2023 NASA wyda dodatkowe 6,77 miliarda USD na dwie kolejne kapsuły, które są już budowane. Dotychczas rozwój Oriona pochłonął 4,7 miliarda USD.

Jednocześnie poinformowano, że bezzałogowe testy kapsuły będą odbywały się zgodnie z planem i w grudniu 2018 roku Orion zostanie wyniesiony w przestrzeń kosmiczną przez rakietę Space Launch System (SLS), której budowa ma pochłonąć kolejne 7 miliardów dolarów.

Na razie NASA nie podała żadnych szacunków dotyczących kosztów kolejnych, po pierwszym teście załogowym, lotów Oriona. W latach 2005-2010 wydano 9 miliardów dolarów na wcześniejszy projekt załogowych lotów kosmicznych o nazwie Constellation. Program ten został zlikwidowany przez administrację prezydenta Obamy. W jego ramach powstała jednak wcześniejsza wersja Oriona, która kosztowała 5,8 miliarda USD.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o