NASA nie wyklucza, że ​​duża asteroida uderzy w Ziemię w 2046 roku

Opublikowano: 12.03.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1474

Według ekspertów NASA Walentynki w 2046 roku mogą zamienić się w Armageddon. Według ich obliczeń za 23 lata niszczycielska asteroida wielkości kilkudziesięciu metrów może uderzyć w Ziemię.

Według astronomów amerykańskiej agencji kosmicznej 14 lutego 2046 roku amerykańskie miasta Los Angeles lub Waszyngton mogą stać się miejscem upadku 50-metrowej asteroidy DW 2023. Chociaż, zdaniem naukowców, możliwe są też inne scenariusze kolizji — przewidywane strefy zderzenia rozciągają się od Oceanu Indyjskiego po Pacyfik.

Zderzenie DW 2023 z Ziemią pod względem mocy będzie porównywalne z podobnym zdarzeniem tunguskim, które miało miejsce na Syberii 114 lat temu – 12 megaton. Taka kolizja mogłaby zniszczyć metropolię.

NASA powiedziała, że ​​zebranie danych o niebezpiecznej asteroidzie zajmie jeszcze kilka tygodni. Szanse zderzenia z Ziemią są wstępnie szacowane na 1 do 560. Niewykluczone, że dalsze obserwacje zmniejszą ten stosunek do zera. Naukowcy nadal monitorują DW 2023 i aktualizują prognozy, gdy tylko pojawią się nowe dane, powiedziała NASA.

Ostatnie znaczące zderzenie planetoid z Ziemią miało miejsce 15 lutego 2013 roku w pobliżu Czelabińska. Meteoryt o szerokości 20 metrów spowodował eksplozję odpowiadającą 500 000 ton trotylu. Fala uderzeniowa dwukrotnie przeszła przez powierzchnię globu. Spowodowało to niewielkie uszkodzenia i obrażenia u ponad 1600 osób.

NASA przeprowadziła niedawno udany eksperyment DART, aby zmienić trajektorię asteroidy Dimorphos krążącej wokół większego Didymosa. Sonda zdołała skrócić okres obiegu Dimorphos o 33 minuty. Następnie NASA ogłosiła utworzenie systemu ochrony Ziemi przed niebezpiecznymi obiektami z kosmosu.

W pierwszych dniach marca Ziemię przeleciały trzy potencjalnie niebezpieczne asteroidy. Naukowcy uważnie obserwują takie obiekty, ponieważ nawet minimalne zmiany ich trajektorii mogą doprowadzić do zderzenia z planetą.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 14.03.2023 15:50

    I bardzo dobrze. Sprawiedliwość dosięgnie wszystkich bez wyjątku. I bogatych i biednych.

  2. Wolfman 14.03.2023 18:15

    Wierzysz w to co sam piszesz? Xd

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.