Narzekała na głośnych turystów i zażądała odszkodowania

Opublikowano: 01.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1347

Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że jeśli głośne życie nocne na ulicach i placach ma negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców okolicznych domów, mają oni prawo do odszkodowania od władz miasta.

Takim wyrokiem zakończył się po ponad 10 latach spór, jaki prowadziło małżeństwo z centrum Brescii. Zmęczona nocnymi hałasami para wystąpiła do sądu przeciwko władzom Brescii w 2012 roku.

Po pięciu latach przyznano jej odszkodowanie w wysokości 50 tys. euro. Zarząd miasta odwołał się od tego wyroku i wygrał w sądzie apelacyjnym.

Teraz tę decyzję uchylił Sąd Najwyższy, który orzekł, że obowiązkiem zarządu miasta jest zagwarantowanie ochrony prywatnej osobie, która skarży się na naruszenie jej prawa do zdrowia.

Nakazano też przeprowadzenie nowego postępowania, by ustalić na nowo, jakie straty poniosło małżeństwo. Wyrok ten ma znaczenie na progu sezonu letniego, podczas którego w dzielnicach barów i restauracji setek miast i miejscowości trwa huczne nocne życie, określa się jako Movida.

Przedstawiciele zarządów innych włoskich miast, w których toczy się hałaśliwe nocne życie, wyrazili opinię, że lokalne władze muszą przygotować się odpowiednio, jeśli nie chcą zostać zasypane podobnymi wnioskami o zadośćuczynienie.

Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 01.07.2023 14:19

    Ja nie rozumiem dlaczego wczasowicze nie mogą bawić, się hulać, śpiewać, drzeć się i wyć w dzień, a w nocy spać? I dlaczego władze mają z tym problem, policja powinna pilnować ciszy nocnej przez cały rok, a hałasujących uciszać i karać mandatami… albo chłostą.

  2. replikant3d 01.07.2023 19:16

    Szwęda , odpowiedź jest jedna: Pieniądz, pieniądz i jeszcze raz pieniądz..

  3. Drnisrozrabiaka 02.07.2023 03:37

    Wszedłem na ten artykuł aby się przekonać czy to “nczas” ze swoimi pierdami zabrudza WM. Biorą te brednie z zachodnich super expresów albo produkują sami w “czacie gpt”…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.