Narozrabiał, więc zadzwonił na policję i poprosił, by go ukarano

Opublikowano: 07.05.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2223

22-latek z Radomia sam wezwał policję po tym, jak wjechał w krawężnik i uszkodził samochód, którym jeździł bez zgody rodziców, bez prawa jazdy i na dodatek po alkoholu. Mężczyzna postanowił sam poddać się karze, a policjanci chwalą jego zachowanie.

Radomscy policjanci postanowili opowiedzieć o sprawie, by zwrócić uwagę na właściwą postawę młodego radomianina. „Takich przestępców, to my lubimy. Rzadko spotykamy się z tak daleko idącą uczciwością wśród kierujących, którzy popełniają przestępstwa i wykroczenia drogowe” – podkreśliła sierż. sztab. Dorota Wiatr-Kurzawa z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

„Chyba jestem tym wyjątkowym” – powiedział zdziwionym jego postawą policjantom skruszony 22-latek.

Młody mężczyzna, po wykonanym telefonie na numer alarmowy 112, spokojnie czekał na mundurowych przed zaparkowanym samochodem. „Stanowczo oświadczył, że przyznaje się do kierowania pojazdem, jest nietrzeźwy i nie ma prawa jazdy. Auto zabrał bez zgody właścicieli, czyli swoich rodziców, i w dodatku uszkodził je przez nieumiejętną jazdę, a teraz chce zostać za to ukarany” – zrelacjonowała policjantka.

Przedstawicielka radomskiej „drogówki” zaznaczyła, że zdziwienie mundurowych było tym większe, że mężczyzna całkowicie zdawał sobie sprawę z popełnionych przestępstw i wykroczeń oraz odpowiedzialności karnej, a nawet tłumaczył swojej matce, która przybyła na miejsce, że „musiał zgłosić się na policję, aby mieć czyste sumienie”.

Teraz młody radomianin odpowie za swoje czyny przed sądem. Policjanci mają jednak nadzieję, że fakt, iż sam zgłosił się do organów ścigania, zostanie uwzględniony jako okoliczność łagodząca. „Radomska drogówka popiera uczciwość kierującego i służy pomocą w podobnych przypadkach” – podsumowała policjantka.

Autorstwo: JA
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 07.05.2023 09:31

    Wyjątki potwierdzają regułę…

  2. Dandi1981 08.05.2023 10:02

    To juz drugi taki przypadek jakas baba dzwonila pod wplywem alkocholu zeby przyjechali bo prowadzila pod wplywem, to te szczepionki mialy zaszczepic przyznawanie sie do winny aktywuje sie pod wplywem alkocholu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.