Narodowcy zaatakowali rodziców z dziećmi

Opublikowano: 14.05.2012 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 235

Wczoraj w Poznaniu neofaszyści, wśród których rozpoznano członków Obozu Narodowo Radykalnego, Wielkopolskich Patriotów oraz Autonomicznych Nacjonalistów, zaatakowali odbywający się na poznańskim skłocie Rozbrat festiwal sztuki DIY. Jego uczestnicy, w tym małe dzieci biorące udział w warsztatach i zabawach, zostali obrzuceni kamieniami oraz racami.

Ludzie przebywający na skłocie szybko jednak odparli napaść.

Według skłotersów w ataku brał udział min. Maciej Witzberg (wcześniej Kwiatkowski), współwłaściciel poznańskich pubów U Honzika i Brogans. Uczestnicy napaści na dzieci wzięli udział w odbywającym się wczoraj w Poznaniu Marszu Rotmistrza Pileckiego.

Zdjęcia neofaszystów oraz z festiwalu znajdują się na stronie Rozbratu.

Opracowanie: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

25
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
guchosoll
Użytkownik
guchosoll

@W. rozwaliła mnie Twoja logika. Nie wiedzieli, biedacy…

shuang
Użytkownik
shuang

Byli już u nas “księża patrioci”. “A więc: poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7,20 bt)

shuang
Użytkownik
shuang

@W.: Zakładając, że masz rację kamienie nie są najlepszym sposobem protestu. Nie są skuteczne, pomijając wszystkie inne okoliczności. Dowodzą tylko słabości i dają oręż do ręki przeciwnikom.

23
Użytkownik
23

ci co atakowali to podobny typ
do tych co atakuja kobiety w ciazy itd…

w ogole zakladanie o tym ze nie wiedzieli
a przeciez mogli pomyslec, tyle ze
myslenie nigdy nie bylo/bedzie ich silna strona;)

senseimarcel
Użytkownik
senseimarcel

Jakieś zdjęcia może? Skoro rozpoznali na nich członków ONR to niech się nimi pochwalą. Czy mamy wierzyć im na słowo?

tow. bolek
Użytkownik
tow. bolek

komuś brakuje elementarnego wykształcenia, lub po prostu jest czerwonym fanboyem, jeśli twierdzi, wraz z lewactwem, że narodowcy to neofaszyści.

asert
Użytkownik
asert

Gdybyś miał elementarne wykształcenie z politologii, to byś głupot nie pisał organizacje typu ONR to są organizacje neofaszystowskie. To, że sobie wymyślają ładnie brzmiące nazwy tego nie zmieni.

asert
Użytkownik
asert

W. jak rozumiem brałeś udział w napadzie i wiesz co “myśleli” jego uczestnicy?

senseimarcel
Użytkownik
senseimarcel

Trzeba mieć zaćmę i być ślepym na jedno oko żeby znaleźć podobieństwo tych trzech kolesi z filmu do narodowców ze zdjęć z transparentem. Jedyne podobieństwo to łyse głowy poza tym nic się nie zgadza, ani kształt głowy ani rysy twarzy ani wzrost. Fuszera panowie lewicowcy.

shuang
Użytkownik
shuang

@senseimarcel: czyli “księża patrioci”.

_Tomasz_
Gość
_Tomasz_

Parę zdjęć, nic spójnego, 2 filmy które niczego nie udowadniają.
Póki to tylko słowa bez potwierdzenia nie daję temu wiary.
To wygląda jak tylko kolejny PASZKWIL na zlecenie.

poprostujakub
Użytkownik
poprostujakub

Tak jak myślałem, WM schodzą na psy. Znów czerwony bełkot (przynajmniej Admin nie twierdzi że byli tam zaufani ludzie…), a nawet widziałem artykuł z C.I.A., o którym to był swego czasu na WM tekst mówiący o zerwaniu współpracy.

frasobliwy
Użytkownik
frasobliwy

Obrzucili małe dzieci kamieniami i racami …. a później je ugotowali i zjedli pod portretem Adolfa Hitlera.
Biedne lewaki kozaczyć potrafią jak ich milicja ochrania, a jak oberwą to robią z siebie niewinnych ludzi. Ta propaganda robi się już powoli żałosna.
Wielcy antysystemowcy a pierwsi na skargę milicji lecą.

Tacy z was konfidenci neofaszystowscy.

Obywatel
Gość
Obywatel

STOP PODEJRZENIE PROWOKACJI !!!
1. Nagranie z samochodu po wszystkim pokazuje około 28 osób, prawie jak tajniacy, na końcu słychać słowa “nieźle ich pogonili” pytam się kto?
2. Policja nie mogła wejść na teren skłotu, skłot to nielegalnie zajmowane miejsce przez grupę ludzi, tak wiec na miejscu policji bym się nie patyczkował i wchodził, pytanie dlaczego policja chciała wejść do środka, musiała mieć powody.
3. Jednostronne przedstawienie sprawy, autor niechcący lub specjalnie nie podaje szczegółów festiwal sztuki DIY, co to jest, jakie treści propaguję, zdjęcia co kol wiek itp
4. Tworzenie negatywnego stereotypu kojarząc grupę 28 osoba z marszem Rotmistrza, godzi to w honor każdego polaka.
5. Sama strona rozbrat.org ma w tytule “Radykalny Poznań” a w ikonie strony Gwiazdę Pięcioramienną “Dwa rogi w górę – oznacza królestwo Lucyfera, dwa rogi w dół – człowiek jest bogiem.”
6. Materiał pochodzi tylko od pseudolewicy pióra Piotra Ciszewskiego do prawidłowej oceny sytuacji potrzebne drugie źródło.
7. Sam tytuł budzi już duże podejrzenie o wiarygodność przekazu, “Narodowcy zaatakowali rodziców z dziećmi” użyte słowa w zmienionym znaczeniu “Narodowcy”, czynność “zaatakowali”, emocje “rodziców z dziećmi”, jak za czasów Stalina

Reasumując: Sprawa wygląda podejrzanie, informacja tylko z jednego źródła i to radykalnego co jeszcze bardziej budzi podejrzenia, język którym operuje autor kojarzy się z przemocą i rodzi negatywne uczucia, przypominam wszystkich że w Polsce obowiązuje zasada domniemania niewinności.

Obywatel
Gość
Obywatel

wróc!!
5. gwiazda komunistyczna, odwrotna od satanistycznej, jednak jedno i drugie to to samo tylko graficznie różne.

AndrzejK
Użytkownik

Może to była jakaś prowokacja wymierzona w środowiska patriotyczne? Może ci, którzy rzucali kamienie, byli kiedyś gośćmi Krytyki Politycznej? Kto wie? – oczywiście to jest daleko posunięta teoria spiskowa :)

norbo
Użytkownik

Pomysł jest taki aby przeprowadzić referendum, w którym Polacy wypowiedzieliby się czy chcą zmiany godła na bociana – ptak to dostojny i zdecydowanie bardziej kojarzony z Polską niż orzeł. Poza tym w ten sposób uczynilibyśmy przyjaźnieszym dla oka i rozsądku wizerunek kraju, żadne z nas dumne prawie wymarłe drapierżniki, zdecydowanie bliżej nam do ptactwa brodzącego (sporo mamy nawet z padlinożerców ale to już lepiej zostawmy). Przy okazji moglibyśmy pozbyć się korony, która zdecydowanie szpeci wizerunek kraju jako paskudne przypomnienie naszego prymitywnego zwierzęcego pochodzenia….

Co wy na to?

Il
Użytkownik

to była żona solorza napuściła bandę świrów na bezdomnych wolnościowców.

poznań międzynarodową korupcją śmierdzi.

norbo
Użytkownik

A ja myślę, że to bóg-ojciec zesłał boga-syna na zamieszkanie w Rozbracie bo miał długie włosy jak pedał jakiś, a te kamyki to wstęp do grzechy-wymazującego-rytualnego-zabójstwa….

MaciejMArcinkowski
Gość
MaciejMArcinkowski

To brednie.Właściciel,a właściwie tylko jeden z właścicieli jest w stowarzyszeniu PATRIOTYCZNYM.Po za tym jest jedynie współwłaścicielem brogansa. Honzik należy do innej osoby. Brogans jest knajpą apolityczną .Wystarczy wejść na stronę i zobaczyć jakie kapele sa tam zapraszane.Szczerze albo to ordynarna prowokacja albo robota konkurencji.Niestety po tych artykułach Maciej został pobity i leży w szpitalu.Brawo panowie i faszyci z rozbratu

norbo
Użytkownik

Prowokacje? Dociekam…. jakiś dowód? Sądzę, że taka gadka o prowokacjach to “udawanie pokrzydzonego” przez atakującego… często się tak robi, prawda?

TomaszWinnicki
Gość
TomaszWinnicki

Ludzie Honzika prowadzi kobieta,artystka fotograf a nie faszysta!Dwa lata temu zmienił sie właściciel.Ze z sentymentu czasem zajrzy kilku łysych to idac ta droga trzeba zamknąć większość lokali.
Nie ma tam żadnych imprez faszystowskich a galerie wystawy,odczyty hrabala.Wejdzie na stronę albo po prostu odwiedźcie lokal!
brogans swietna knajpa patrzac po ludziach i muzyce na pewno nie skrajnie prawicowa.
To sa gierki miedzy smiesznymi malymi organizacjamo prawicowymi i lewicowymi.Lokale sa swietne i szczerze polecam.

norbo
Użytkownik

Tylko stwierdzenie faktu, że świat jest pełen świrów, którzy potem bronieni są przez mniejszych świrów spekulacjami o prowokacjach, racjach stanu, narodach i tak tam innych pierdołach….

TomaszWinnicki
Gość
TomaszWinnicki

Ludzie Honzika prowadzi kobieta,artystka fotograf a nie faszysta!Dwa lata temu zmienil sie własciciel.Ze z sentymetu czasem zajrzy kilku łysych to idac ta droga trzeba zamknac wiekszosc lokali. Nie ma tam zadnych imprez faszystoskich a galerie wystawy,odczyty hrabala.Wejdzie na stronę albo po prostu odwiedźcie lokal! brogans swietna knajpa patrzac po ludziach i muzyce na pewno nie skrajnie prawicowa. To sa gierki miedzy smiesznymi malymi organizacjamo prawicowymi i lewicowymi.Lokale sa swietne i szczeze polecam.

MaciejMArcinkowski
Gość
MaciejMArcinkowski

Już po egzekucji polskich oficerów, w 1943 r. ukazała się stalinowska dyrektywa, która zalecała: “Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej”.