Narodowcy ciągle pomagają uchodźcom z Ukrainy

Opublikowano: 03.05.2022 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 929

O pomocy środowisk narodowych udzielanej uchodźcom, nieudanej próbie delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz o planach Rot Marszu Niepodległości, w rozmowie z Piotrem Motyką, specjalnie dla Mediów Narodowych, mówi rzecznik Rot Marszu Niepodległości, Sebastian Sikora.

– Już ponad dwa miesiące trwa konflikt zbrojny między Ukrainą i Rosją, jak obecnie wygląda pomoc ze stron Rot Marszu Niepodległości, czy Straży Narodowej dla uchodźców wojennych?

– Tak, wojna na Ukrainie trwa, każdego dnia słyszymy o kolejnych atakach strony rosyjskiej. Prawie od samego początku koleżanki i koledzy ze Straży Narodowej ruszyli z pomocą humanitarną na przejście graniczne w Medyce. Są z nimi również wolontariusze – działacze Rot Marszu Niepodległości. Każdego dnia służą oni pomocą uchodźcom, którzy przekraczają granicą z nadzieję znalezienia chociaż na chwilę spokojnego azylu, miejsce wolnego od bombardowań. Nasze działania w dużej mierze opierają się na udzielaniu pomocy przedmedycznej oraz transporcie. Straż Narodowa otworzyła również bramy swojego ośrodka, w którym schronienie znalazły matki z dziećmi, uciekające przed piekłem wojny. Liczba osób, która jest zakwaterowana stale się zmienia – część osób wyjeżdża dalej, kilka rodzin powróciło na Ukrainę. Ta rotacja powoduje zapotrzebowania na pomoc m.in. przy czynnościach związanych z przygotowaniem domków na przyjęcie kolejnych osób, którą służą właśnie działacze Rot.

– Jak skomentuje Pan nieudaną próbę delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości?

– To bardzo dobra wiadomość dla każdego patrioty, który razem z nami, co roku, idzie ulicami Warszawy w tym pięknym pochodzie 11 listopada. Myślę, że ten wyrok pokazał także, że jest jeszcze miejsce dla bardziej “prawicowych” wydarzeń w przestrzeni publicznej. Prezydent Trzaskowski, kierowany nienawiścią od wszystkich osób o innych poglądach niż jego własne, musiał pogodzić się z porażką. Jak doskonale wiemy Ratusz nie zamierza poprzestać w boju i zapowiada odwołanie się od tego wyroku. Należy w tym miejscu zauważyć, że Marsz Niepodległości to tak naprawdę jedyna, tak duża impreza w ciągu roku, która równoważy liczne lewicowe marsze “wolności” czy tzw. “tolerancji”. Jest on organizowany w bardzo profesjonalny sposób, nad jego bezpiecznym i godnym przebiegiem czuwa wiele osób, które poświęcają mnóstwo czasu i sił, aby tego dnia – w Narodowe Święto Niepodległości – w piękny sposób Polacy mogli zamanifestować swoje przywiązanie do Ojczyzny. Liczę, że sądy kolejnych instancji podtrzymają ten wyrok – i tym samym potwierdzą swoją niezawisłość i brak politycznych wpływów na orzecznictwo.

– Jakie plany na nadchodzący czas mają Roty?

– Bardzo licznie staramy się angażować w pomoc uchodźcom wojennym – czy to na wspomnianym przejściu granicznym, czy lokalnie w punktach, które prowadzą miasta czy gminy. Nasi wolontariusze aktywnie włączają się, wypełniając w ten sposób nasz chrześcijański obowiązek niesienia wsparcia bliźnim. Oczywiście cały czas aktywnie pracuje na innych polach. Nie tak dawno, po próbie przegłosowania wniosku o zmianę nazwy ronda im. Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet, rozpoczęliśmy kampanię, która miała na celu zatrzymanie tego projektu. Chwilowo jest on w zawieszeniu, ze względu na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać ten czas, aby przybliżyć wszystkim Polakom postać tego wybitnego polskiego polityka, Ojca Niepodległej. W najbliższym czasie będą przygotowane filmy opowiadające w krótkiej formie o życiu i działalności Dmowskiego. Wiele osób zapomina o jakże ważnej roli, jaką odegrał podczas konferencji wersalskiej, kiedy tak naprawdę ważyły się losy naszego kraju. Próbuje się za wszelką cenę przypiąć mu łatkę faszysty, antysemity – a wystarczy wziąć do ręki twórczość przywódcy narodowej demokracji, a nie opierać się na wyimaginowanych tezach, powtarzanych przez oponentów i ich następcach. Ostatnie wydarzenia związane z odcięciem dostaw gazu przez Rosję również przypomniały wszystkim o zagadnieniu dot. bezpieczeństwa energetycznego, o którym Roty mówiły już jakiś czas temu. Wypowiedzenie zasad unijnego “zielonego terroru”, zapisanego w Fit for 55, i przedstawienie alternatywy to jeden z punktów, nad którym cały czas pracują nasi działacze.

– Serdecznie dziękuję za ciekawy wywiad, Bóg zapłać, wszystkiego najlepszego!

Z Sebastian Sikorą rozmawiał Piotr Motyka
Zdjęcie z archiwum Rot Marszu Niepodległości
Źródło: MediaNarodowe.com

4

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.