Napisz list do rodziców, że przechodzisz na islam

Opublikowano: 29.03.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1476

„Napisz list do rodziców o przejściu na islam” – taką pracę domową zadała jedna z brytyjskich szkół dwunastoletnim uczniom. Jeden z rodziców sprzeciwił się temu i złożył skargę na Kepier School w Houghton-le-Spring.

Mark McLachlan opublikował również zadanie domowe w internecie, wywołując dyskusję na temat islamizacji Wielkiej Brytanii. Wiele osób go poparło, jednak spotkał się też z krytyką i przyznaje, że obawia się odwetu.

Nicola Cooper, dyrektorka szkoły tłumaczy się: „W Kepier uważamy, że bardzo ważne jest zapoznanie naszych uczniów z wszystkimi wyznaniami i kulturami i robimy to przez cały rok szkolny. Na przykład w przyszłym tygodniu będziemy świętować wszystkie wyznania podczas Narodowego Tygodnia Międzywyznaniowego. W tym tygodniu przyjęliśmy pana McLachlana w szkole i z radością wyjaśniliśmy mu, w jaki sposób badamy wszystkie religie i kultury. Blok edukacyjny “kultura i dobre samopoczucie” jest zgodny z narodowym programem nauczania i uważamy, że stanowi on podstawę szerokiego, wyważonego i wciągającego wprowadzenia do obszarów zazwyczaj nauczanych na lekcjach religii i edukacji osobistej, społecznej, zdrowotnej i ekonomicznej (PSHE)”.

McLachlan odpowiedział: „Rozumiem, że w ramach krajowego programu nauczania dzieci muszą się uczyć o wszystkich religiach, ale nie rozumiem po co prosić dziecko o napisanie listu skierowanego do rodziny, dotyczącego przejścia na inną religię. Naprawdę nie widzę, co dobrego z tego wynika. Jeśli chcą, aby dzieci uczyły się o islamie, niech uczą się o historii tej religii i jej założeniach. Nie chcę, by szkoła prosiła moją pasierbicę, aby rozważała powody przejścia na inną religię. To rodzice decydują w jaki sposób wychowywać swoje dzieci, a kiedy są już wystarczająco dojrzałe, mogą podjąć swoją decyzję”.

Sprawa wyszła na jaw, gdy McLachlan przeglądał zeszyty pasierbicy i zobaczył temat pracy domowej. „Miała poszukać w internecie odpowiedzi na pytanie “Dlaczego powinnam przejść na islam?”, ale gdyby spojrzała na temat z drugiej strony i wpisała zapytanie “Dlaczego nie powinnam przechodzić na islam?”, to nie byłaby w stanie spać spokojnie. Prawda o islamie jest przerażająca” – mówi.

„Powiedziałem jej, że nie napisze tego, ona jednak obawiała się kary. Wysyłamy dzieci do szkoły, aby uzyskały dobre wykształcenie i zdobyły dobrą pracę. Nie mam problemu z poznawaniem religii przez dzieci, ale uważam, że nie powinni prosić dwunastolatków o pisanie do rodziców o tym, że zmieniają wiarę. Takie zadanie za całkowicie niestosowne. Moja pasierbica wraca do domu i opowiada o proroku Mahomecie i mięsie halal; uważa, że islam jest religią pokoju. Ale gdyby obejrzała wiadomości i wiedziała o wszystkich okrucieństwach, które islam spowodował na całym świecie, wiedziałaby, że wcale nie jest religią pokoju” – mówił rodzic. “Nazywano mnie rasistą i bigotem, ale po prostu boję się o moje dzieci i o to, w jakim kierunku zmierza nasz kraj. W ciągu 50 lat Wielka Brytania może stać się krajem islamskim, a moje dzieci i wnuki nadal będą tu żyły – nie chcę, żeby nosiły nikab.”

McLachlan zrobił zdjęcie zadania i opublikował je online, gdzie zostało udostępnione setki razy. Jeden z użytkowników skomentował: „Czy oni poszliby do szkoły muzułmańskiej i poprosili dzieci o napisanie listu na temat przejścia na katolicyzm? Wątpię!”. Pojawiły się też inne komentarze: „Wykorzenili wszystko, co nie jest islamskie na Bliskim Wschodzie, a teraz przejmują nasz kraj”; „Za każdym razem, gdy ktoś mówi coś negatywnego o islamie, zostaje zakrzyczany.”

Autorstwo: GB
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kuralol
Użytkownik

~~Masa czemu milczysz? Tu piszą o twojej religii ! Rozumiem że w 180+ postach dyskusji wycierałeś sobie jedynie gębę Koranem żeby dogryźć Wackowi?

Cytaty z Koran-u

2:161 Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi – nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!
2:216 Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!”
3:10 Zaprawdę, tym, którzy nie uwierzyli, nie pomogą nic wobec Boga ani ich majątki, ani ich dzieci! Oni będą paliwem dla ognia!
“O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół Żydów i chrześcijan” (5:51), “I zabijajcie niewiernych, gdziekolwiek ich spotkacie” (2:191), “Mordujcie ich i bądźcie dla nich surowi” (9:123), “Zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!”
(9:5). Koran każe nam walczyć z niewiernymi i obiecuje: “Jeżeli wśród was jest dwudziestu cierpliwych, to zwyciężą dwustu; a jeżeli jest stu wśród was, to oni zwyciężą tysiąc niewiernych” (8:65). Allach i jego posłaniec chcą, żebyśmy walczyli z chrześcijanami i Żydami, “dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni” (9:29).

HutaKatowice
Użytkownik
HutaKatowice

Kuralol@ Pan przeczyta to co tu powklejał chaotycznie, ze sto razy, to może zacznie coś jarzyć. Bo jak narazie to usiłuje przekonać czytelników że przyzwoitość to wyłączna domena żydów, chrześcijan i niewiernych.

kuralol
Użytkownik

~~Huta Wyżej wymienieni (żydów, chrześcijan i niewiernych) nie mają aż tak nachalnej i oszukańczej sponsorowanej przez ”kogoś” promocji ideologi jak mahometanie. Fakt, cytaty powklejałem niechlujnie, przepraszam. Jednak ludzie powinni wiedzieć co tam pisze w tej księdze religii miłującej pokój zwanej Koranem.

MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

@kuralol
Takie kwiatki da się znaleźć także w Biblii oraz Torze. Islam, to po prostu młoda religia licząca sobie 13 wieków. Chrześcijaństwo w tym wieku prowadziło wojny krzyżowe i paliło kobiety na stosach niemal w całej Europie. Winy nie ponosi za to żadna księga, ani konkretna wiara, lecz pewien obszar ludzkiego mózgu odpowiedzialny za skłonności do popadania w fanatyzm prowadzący do nietolerancji dla odmienności, ekstremizmu, braku empatii, szacunku do czegokolwiek i kogokolwiek oraz nienawiści do wszystkich wyrażających jakikolwiek sprzeciw. Ludzie opętani przez jaki bądź fanatyzm, czy to religijny, czy ideowy: katolicy, żydzi, muzułmanie, marksiści, naziści, kapitaliści, politycy, czy też finansiści byli, są i będą skłonni do każdej podłości, zdarzało się w przeszłości i teraz też się zdarza, że zabijają ludzi stojących im na drodze lub tylko myślących inaczej.

Fanatyzm jest po prostu odmianą choroby psychicznej określanej w medycynie jako psychopatia. Psychopaci, to osoby dyssocjalne, posiadające antyspołeczne zaburzenie osobowości charakteryzujące się trwałym wzorcem lekceważenia i łamania norm społecznych oraz praw innych ludzi.
Pracujący w dużych korporacjach (są nimi też wielkie organizacje wyznaniowe) z łatwością rozpoznają wymienione cechy w wielu wysoko sytuowanych w hierarchii zawodowej personach.

janpol
Użytkownik

Ale po co ta dyskusja: jeżeli w kraju europejskim nie można sobie wyobrazić tematu wypracowania w kasie muzułmańskiej “Napisz list do rodziców o przejściu na chrześcijaństwo”, to temat wypracowania „Napisz list do rodziców o przejściu na islam” jest co najmniej nie na miejscu i zgadzam się z w/w rodzicem.

kuralol
Użytkownik

~~Mruczek podaj takie podobne cytaty z Talmudu i Biblii, chętnie poczytam.