Napinali przed Unią muskuły, a teraz kapitulują?

Opublikowano: 22.08.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 701

Kolejny raz pojawiają się kontrowersje wokół wypłaty Polsce należnych jej środków unijnych. Pomimo poczynionych przez rząd PiS ustępstw, polegających przede wszystkim na zmianach w systemie sądownictwa, nadal nie doszło do transferu pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy. Struktury unijne uważają ustępstwa strony polskiej za niewystarczające i domagają się kolejnych zmian. Głos w tej sprawie zabrał sam Jarosław Kaczyński, mówiąc, że „nie mamy gdzie się cofnąć”. Z kolei w niełaskę „naczelnika Państwa” mieli przy tym popaść twórcy „negocjacyjnego sukcesu”, minister rozwoju – Waldemar Buda i minister funduszy – Grzegorz Puda. W przeszłości rząd PiS potrafił już kilkakrotnie zaostrzać narrację względem Brukseli tylko po to, żeby potem wycofać się ze swoich buńczucznych zapowiedzi i podporządkować pomysłom płynącym z instytucji unijnych. Dodatkowo, wykorzystywano tę sprawę do wewnętrznych rozgrywek w obozie władzy, gdzie poszczególne frakcje Zjednoczonej Prawicy odgrywały reżyserowaną z Nowogrodzkiej grę w „dobrego i złego policjanta”. Jednocześnie nastroje euroentuzjastyczne są w Polsce na bardzo wysokim poziomie i nic nie wskazuje na to, żeby miały w najbliższym czasie ulec radykalnej zmianie. Czy jednak nie dochodzimy właśnie do ściany, pod którą Polakom pozostanie do wyboru opuszczenie Unii Europejskiej albo całkowite podporządkowanie jej strukturom? I to także kwestiach ideologicznych. O tym w kolejnym programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy?” opowie prof. Mirosław Piotrowski, były europoseł i prezes Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.