Napady na muzułmanów i meczety po zabójstwie nauczyciela

Opublikowano: 23.10.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1820

Szok po zamordowaniu nauczyciela, który pokazywał dzieciom karykatury Mahometa z „Charlie Hebdo”, spowodował falę agresji wobec muzułmanów. Mnożą się napaści i nawoływania do „palenia meczetów”. Zabity przez policję sprawca, 18-letni Czeczen, był w kontakcie z czeczeńskim członkiem Państwa Islamskiego z Idlibu w Syrii, zwalczanego przez syryjskie wojsko i popieranego przez natowską Turcję.

W Bordeaux najstarszy meczet w mieście przeżył już dwie dewastacje w ciągu kilku dni. Napastnicy powybijali szyby i otagowali budynek napisami, jak „Mahomet to tchórz”, z dodatkiem krzyży celtyckich. Wcześniej inni robili to samo, tyle, że bez krzyży i z napisami jak „Ani Boga, ani pana!”, sugerującymi anarchistów. W Béziers nad Morzem Śródziemnym policja prowadzi śledztwo w sprawie internetowych nawoływań do spalenia lokalnego meczetu. W tym samym mieście merostwo umieściło karykatury Mahometa z „Charlie Hebdo” na ulicznych bilbordach, by „poprzeć wolność słowa”. Podobne inicjatywy podjęły inne miasta rządzone przez skrajną prawicę.

W Paryżu dwie ciężarne muzułmanki w chustach zostały zaatakowane nożami na Polach Marsowych i, według policji, była to napaść jawnie rasistowska. Jedna z rannych ciągle przebywa w szpitalu, otrzymała wiele ciosów. Napastniczkami były dwie pijane kobiety, zostały oskarżone o próbę zabójstwa. Tymczasem prasa szeroko informuje o 10-letnim chłopcu z podstawówki na przedmieściach Paryża, który ugryzł w ramię nauczycielkę. Dziecko ma na imię Dżihad, co pociągnęło media.

Wczoraj odbyła się na Dziedzińcu Honorowym paryskiej Sorbony państwowa uroczystość pożegnania 47-letniego nauczyciela Samuela Paty, któremu młody Czeczen uciął głowę za „obrażenie Boga”. Paty pokazał dzieciom z gimnazjum karykaturę Mahometa z wypiętym tyłkiem, co wzbudziło potem protesty niektórych rodziców. Zdaniem policji, morderca zainspirował się tymi skargami, by przejść do czynu. Kontaktował się z dżihadystami z Syrii. Prezydent Macron na wczorajszej uroczystości obiecał, że „Francja nie zrezygnuje z karykatur”.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.